Snak

Mere indhold efter annoncen
Liverpool er jo kun med i kampen endnu fordi City går 1 gear ned efter scoringen. Så snart Liverpool bliver trætte efter at have løbet meget forgæves, så stikker City kniven i.
Eneste fordel er at Liverpools bænk ser stærkere ud en Citys.
Go Go Bezos
jeg vil hellere have Elliott ind istedet for Curtis. Vi har brug for at han løber rundt der inde og er irritererende. Så skal City nok fejle på et tidspunkt.
Vi går meget sjældent fra banen uden at have scoret et mål.
Jeg tror på 2-2.
1887
Ja, ham Haaland er der simpelthen ikke nogen opskrift på, når det gælder om at stoppe ham. Man må bare bede til Gud om, at han ikke scorer på de chancer, han får, for det er 100% sikkert, at han får sine chancer i løbet af en kamp - så er spørgsmålet bare, hvor mange af dem han scorer på.

Jeg tror stadig, vi har mulighed for at få noget med hjem med de rette justeringer, og hvis vi skifter et par spillere som Jota og Jones ud. De har ikke været tilstede i dag, og når de har, så har de truffet de forkerte beslutninger, hvilket især gælder Jones.

Jeg siger 2-2. (den var Gshock først på, men der kan heldigvis være flere, der gætter rigtigt)

Btw, er jeg den eneste, der synes, at Jota er ret middelmådig med bolden i fødderne? Altså det der med at sætte sin direkte mand af og alt sådan noget. (sjovt at han nu sidder med en skade, som jeg skrev dette)
“Football is the most important of the least important things in life” -Jürgen Klopp.
Glæder mig dæleme til også Klopp opdager at Macca ikke er 6´er.
Go Go Bezos
Det ser ud til, at Klopp ser det samme, som vi gør. Luis Diaz og Gravenberch på vej ind - Jota og Jones ud, selvom Jotas udskiftning desværre mere ligner en skade.

Det kommer forhåbentligt til at gøre os bedre.
“Football is the most important of the least important things in life” -Jürgen Klopp.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gravenberch og Diaz ind. Godt. Bare ærgerligt Jota ser ud til at have fået en forstrækning
A banner carrying the message: ´Premier League corrupt up the Toffees´ has just been flown over the Etihad.
1887
Det må sgu da kandidere til at være den ringeste halvveg spillet af 2 hold i denne her sæson
Go Go Bezos
Mac Allisters begrænsninger som 6´er bliver virkelig udstillet jo mere vi er tvunget frem på banen
Hvor ville jeg ønske at fodboldspillere ikke var sådan nogle tåber. Hvis fodbold var en gentlemandsport hvor spillerne var ærlige. Appeller for hands når den rammer et baglår, for målspark når keeperen tydeligt rammer den, Matip som ret beset laver et frispark som kunne være dømt men gestikulerer af modstanderen når den ikke bliver dømt. Det er så utroværdigt alt hvad der foregår på en fodboldbane.
Annonce