Redigeretons 10. jan 2024
Synes sgu det er lidt misforstået, at det skulle være indskiftningerne, der gjorde forskellen. Faktisk synes jeg de kom på et lidt mærkeligt tidspunkt, hvor der var fin rytme i spillet og Gravenberch langt om længe virkede til at have fundet sine fødder.. Han mangler i den grad rytme og selvtillid i sit spil, og så vælger man så at pille ham ud lige efter han har haft et par gode aktioner.. Spøjst.
Elliott gjorde det egentlig også ganske fint. Han er jo ikke nogen Salah, men han render og finder en masse fine positioner i mellemrummet og det passer jo også fint med at vi for en gang skyld spiller med en højre back, der holder bredden i spillet.
Jeg synes vi mister momentum med udskiftningerne og reelt er det jo scoringen til 1-1, der for alvor sætter os i gang igen. Mål ændrer fodboldkampe, som det hedder. Derfra sad vi så tungt på opgøret og er lidt uheldige med ikke at få scoret en enkelt eller to mere.
Bradley gør det sgu godt, fed energi, også lidt hektisk til tider, kaosagtigt kunne man måske kalde det, men også ganske effektivt i begge ender af banen.