Humoristisk at være væk hele dagen og så samle alle de rygter op, som vidner om, at klubben ikke aner sine levende råd.
Man solgte Diaz, bl.a. fordi han var sidst i 20erne og ikke ville afstedkomme en ny forbedret kontrakt. Nu vil man åbenbart prøve et bud på Sarr, som er 28 år. Selvom Wharton kunne være skøn at hente, så viser historikken også, at Liverpool ikke skal bruge energi på at forhandle med Palace.
Det er en gåde, at man altid venter til allersidst i vinduet, fordi man tror, at man derved kan få spillerne billigere. Det svarer lidt til dem der på DBA lægger ud med "Er varen stadig til salg?"..."Er prisen fast?".
Ja, ja, underholdende er det da. Nu må vi se om Barcola lykkes at få halet i land, ellers kan de selvfølgelig altid påstå, at de prøvede.