Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvornår mon Flanagan starter op igen. Kan godt se ham derude i stedet for Markovic.. En lokal kriger, der vil ofre alt i hver kamp... Markovic ser alt andet end heldig ud defensivt, lidt for tit
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Det ligger heller ik ligefrem til Markovic at skulle være defensiv i sit spil. Han havde næppe regnet med at det var som wingback han skulle slå sine folder i LFC da han skiftede.
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Det ligger heller ik ligefrem til Markovic at skulle være defensiv i sit spil


Det er også derfor jeg lavede en efterlysning på Flanagan. Han gjorde det jo meget godt derude sidste sæson. Jeg tror ikke Rodgers har planer om at gå væk fra formationen, og det er måske ikke helt holdbart med Markovic derude resten af sæsonen.
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Tror ikke Flanagan er god nok offensivt til en wingback, så i det nuværende system kan jeg ikke se ham slå Markovic af, som bidrager godt til offensiven.
FC Barcelona & Liverpool
Sidste bidrog Flanagan rigtig godt offensivt, og der spillede han som regel en del af en 4 mands forsvar. Markovic har rigtig mange aktioner som ikke lykkes. Det kommer helt sikkert på et tidspunkt, men jeg foretrækker en der er mere stærk defensiv, da vi med en fit Sturridge er godt besat offensivt..
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Har lige studeret Liverpools forrige kampe for at finde ud af, hvornår de sidst har haft en pause på mindst en uge.
Jeg fandt ud af, at de sidste 5 måneder(!) har holdet blot én enkelt gang (10.1.15 (Sunderland) - 17.1.15 (Aston Villa)) haft en pause mellem kampene på en uge.

Det vidner altså om et hold, der på mange måder er i god form, men samtidig et hold der bliver brugt utrolig meget!
Håber snart drengene får lov til at få en velfortjent pause.
Fulgte lidt begivenhederne på livescore til familiemiddagen og har nu fået set målene. Satme nogle kliniske afslutninger, dejligt!
Ja, det var sgu et par flotte scoringer vi fik sat ind i dag, og hold da op hvor det luner at se Sturridge tilbage igen.
Y. N. W. A. - #JFT97
Nu er der selvfølgelig mange kampe endnu, og vi kan både ryge op og ned i tabellen - men hvor er det dog ærgerligt, at vi brugte de første 4 måneder på at opfinde den dybe tallerken.
Så havde vi, efter min overbevisning, fortsat været med i CL og formentlig også haft måske bare 5-6 point mere i ligaen.

Men igen det kan flere andre hold måske også sige:)

Det er dog skønt at se den sidste tids udvikling, med flere og flere spillere der har hævet deres niveau. Særligt Mignolet begynder stille og roligt, at få min tillid igen. Jeg er godt tilfreds med vores trup, og mener umiddelbart kun at vi bør bruge penge på en def. midt i tilfælde af Lucas ryger ud, samt en angriber a la Sturridge.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Jeg vil sige at det er bedre at slutte stærkt af og starte halv dårligt end at starte godt og slutte skidt af. Det er trods alt til sidst at regnskabet gøres op. Men ja vi ku snildt ha haft 6 point mere på kontoen.

\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Annonce