Målene lader vente på sig, men det er måske også klart nok, når Origi, Lallana og Coutinho skal score dem.
Lige præcis. Tænkte også i løbet af kampen, at holdet virkelig manglede en rigtig målscorer, som ingen af de tre kan prale af at være. Heller ikke Milner eller Can er specielt målfarlige, så en uafgjort ikke er overraskende.
På dette tidspunkt handler det om, at holdet lige så stille udvikler sig efterhånden som Klopps ideer implementeres. Jeg bemærker, at der skabes flere chancer end tilfældet under Rodgers.
Forsvaret fungerer også bedre, og Sakho beviste i dag, hvor god han er. Tror han vandt samtlige dueller i hovedspillet og havde endda overskud til at komme med frem indimellem. Skrtel er som sædvanlig op og ned, og det er hans fejl, jeg er bange for kan koste mål.