Snak

Mere indhold efter annoncen
“ Det kaldes at tage sorgerne på forskud Tintin. Så bliver man ikke så skuffet hvis det sker :) “

Det kender jeg alt til, Deebo.

Jeg har lært at Cartman bringer alle Liverpool nyheder i ultrafart, så hvis den var død havde han da bragt den nu.

Den er ikke død. Intet fra engelske journalister udover at vi venter på en beslutning.

Spanske journalister skriver at han vil tage en beslutning i løbet af weekenden og at Sociedad har et spinkelt håb for at beholde ham. Mens at Liverpool mener de har fået mandens ord på at han kommer.
Jeg synes den her er helt fair at bringe i spil. At manden så er på vippet til at få kolde fødder er jo bare ikke noget vi ofte ser.
- vi skal ikke kun bringe Done Deals. Så bliver det sgu for trist, men man kan jo holde sig ude at snakken til det sker. Det er det ingen der vil brokke sig over.

Men når kilderne er dem de er, så er det absolut ok at gå med på legen.
- i øvrigt synes jeg det er at stramme den, at kalde “fallit” på vi ikke landede Touchami (ham banditten i Real), Bellingham el Caicedo. Ingen af dem havde jo interesse i Liverpool, og det er trods alt en mindre detalje, hvis man ønsker spillerens underskrift.

Endo var også god nok løsning, lige indtil han ikke var det mere.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
At manden så er på vippet til at få kolde fødder er jo bare ikke noget vi ofte ser.

Det er jo ikke engang sikkert han har fået kolde fødder. Jeg tænker Sociedad har givet ham et par dage at tænke over det i, fordi HVIS han får kolde fødder, så er det jo bare godt for dem. Der er jo ingen der siger at Liverpool og Sociedad ikke er i forhandlinger.

Husk på. Der gik en måned før vi fandt ud af vi havde lavet en aftale med Anthony Gordon om et skifte og Gomez den anden vej. Vi ved ikke alting, og klubberne bestemmer hvad der skal ud i pressen.
Det er jo det "sjove" ved Silly Season.

Selv pålidelige journalister tager indimellem fejl.

Sidste sommer var vel både Lavia og Caicedo næsten meldt på plads i Liverpool, for så begge at vælge en anden klub.

Men jo, det er da helt fint at hoppe med på legen, når kilderne er disse pålidelige journalister. Men der må vel også kigges lidt på sagerne fra en anden vinkel, end den der drejes over på, at skiftet går igennem, når det hele reelt, indtil andet er bevist, er mediespekulationer 🤷
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg havde håbet på at jeg kunne tage på festival og danse og så læse at vi havde signet Zubimendi når jeg kom hjem... Det virker dog til at han blev skiftet ind i en venskabskamp, hvilket som bekendt betyder at en spiller får skåret benet af hvis han efterfølgende skifter klub. Ældgammel tradition i Baskerlandet, pis også.

Vi rykker sgu nok ned nu.
@figo
Championship er heller ikke jordens undergang😜
1887
We have officially been named the most-watched club in the @PremierLeague
with a global audience of 471 million last season, breaking audience records along the way

- LFC.

Lewis Koumas has signed a new long-term contract and completed a season-long loan move to Stoke City.

Congratulations and good luck, Lewis.

- LFC
Championship er heller ikke jordens undergang😜


Så kan det også være vi har en chance for at vinde noget igen 😂
Jeg køber heller ikke den der med, at jamen fordi han spillede i går, så betyder det, at han ikke skifter til Liverpool. Vi har selv spillere på transferlisten, der er til salg, som har spillet træningskampe for os. Jeg forholder mig derfor optimistisk som sædvandligt.
Annonce