Snak

Mere indhold efter annoncen
Der skal spilles mange kampe i den periode.


Det er det største problem. Tænker ikke Van Dijk kan spille alle dem og så er det lige pludselig Gomez og Quansah sammen. Fy for den da :D

De første meldinger siger 4-6 uger


Hvem melder egentlig det?
C'mon do something...
Liverpool.no skriver således:

Nå har Liverpool dessverre fått dårlig nytt om skaden hans. Han blir ute i fem-seks uker, ifølge den første rapporten som kom.

Den som var først ute med å melde det var daveockop.com – ikke en kilde vi vanligvis bruker her på liverpool.no – men like etter kom en melding på sosiale media fra Konaté som bekrefter at han er skadet og vil være ute en stund.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det kan godt være, at Liverpool-fansene er lidt trætte af indholdet i de linkede artikler - og det er også forståeligt nok, men i sidste sætter man pris på nyheder om den klub, som man holder af.

Der er en eneste årsag til du bliver ved med at poste det samme og samme om igen. Sig mig tror vi er snotdumme ……..
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Hvor er det super latterligt at få en påført skade på en af vores vigtigste spillere i sidste sekund af en afgjort kamp…

Fuck!

Gomez må være det sikre valg søndag og omvendt en fantastisk mulighed for Quinsah at bevise han har har lagt usikkerhederne bag sig.
Kender ikke lige omfanget af Tsimikas skade, men det er godt nok kritisk at man lige nu står med 5 spillere i truppen hvoraf de 4 skal bruges i kamp.

HB: Trent - Gomez
CB: VVd - Quansah - Gomez
VB: Robbo - Gomez

Endnu en sæson med skadesproblemer. Det er bare en Liverpool ting efterhånden.
Kunne man for helvede da bare snart få noget medvind på den kant.
C'mon do something...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Grækeren er vist tidligst tilbage til Fulham kampen den 14/12.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det er lige før jeg vil æde min hat på at Van Dijk bliver skadet inden næste weekend.
Desværre har man bare ikke Nat og Rhys til at klare ærterne denne gang.
C'mon do something...
Begge er vel bare udlånt, og ikke solgt.
Y. N. W. A. - #JFT97
Endnu en sæson med skadesproblemer. Det er bare en Liverpool ting efterhånden.
Kunne man for helvede da bare snart få noget medvind på den kant.

Rolig nu - indtil videre er vi jo ikke nær så hårdt ramt som andre - eller som tidligere.

Ellers er det vist hukommelsen, der er skadet... 😉
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Kan læse at Endrick er blevet tæppebombet med racistiske beskeder på SoMe af mindre begavede Liverpoolfans (formentlig). Kæft hvor er det bare lamt.
Knægten er jo totalt uden skyld i uheldet. Van Dijk skubber ham jo ind i Konate.
C'mon do something...
Annonce