Men ja, spillet er anderledes end under Klopp noget af vejen, men for mig er det lige så meget spændingen om kampens udfald, der tæller som det er hvor "flot" spillet er.
Alle er forskellige. Jeg vil f.eks gerne underholdes da der bliver betalt ret mange penge for at se kampene. Jeg kommer ikke med til "yeeees, vi blev nr. 4" festen hvis spillet fortsætter på den her måde resten af sæsonen.
Liverpool er sgu ikke Slot bold værdigt. Der skal mere til og det kan desværre også høres på stadion efterhånden og som NC og Mølby sagde, det kan i den grad ses før kampene omkring stadion.
Og gu´ fanden skal folk have lov til at brokke sig, og også tit, eller hver gang der er kamp, for det er aldrig anderledes. Det er et af de privilegier vi har som fans.
Der er også fans der synes det er irriterende at høre på at de samme roser holdet og fylder os med statistikker hvor godt det ser ud på et papir.
Nu er der immervæk et overtal af brugere her på bold.dk der mener at Slot bold er dræbende i forhold til det modsatte, derfor buldrer det mest i ørene.
C'mon do something...