Snak

Mere indhold efter annoncen
Mignolet, Johnson, Cissokho, Toure, Sakho, Skrtel, Lucas, Gerrard, Henderson, Sturridge, Suarez starter inde, ingen Moses - tak skæbne!

Jones, Kelly, Agger, Allen, Sterling, Moses, Alberto er på bænken.

Kunne godt tænke mig at se Agger spille igen snart..
Hey dude. Fan af: - Liverpool - Valencia Liverpool from cradle to grave, Liverpool till I die!
Brendan holder ved 3-5-2 formationen..
Hold da fast, for et hovedstød!

Dejlig start!
Nu må vi da snart fucke op, ellers ligner det her mere og mere næste sæson.
What`s the matter Harry?!
Så slår Dowd til igen. Hvorfor han stadigvæk dømmer kampe i PL er en større gåde.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Aldrig straffe, men hvor vi sløser i forsvaret. Hele tiden. Vi er heldige, at de ikke har reduceret forinden- 3-5-2 har været en lang kilde til usikkerhed. Jeg kan dog se, hvor meget fylde taktikken potentielt kan give. Og så giver den glimrende kontramuligheder. Men bare det her ikke bliver en af de dage..
-
HOLYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY FUCKER!!!!!!!!

winning
Vel næsten en optimal præstation taktikken og truppen taget i betragtning. Det er den slags præstationer, som jeg tror, mange har sukket efter på trods af en tilfredsstillende pointhøst. Jeg har i hvert fald. Aly Cissokho kunne dog godt have vist lidt mere.

Jeg har lidt opgivet håbet om et højtpressende LFC-hold på denne side af januarvinduet, men der er også andre måder at kontrollere en kamp på, og LFC formåede at være i kontrol i store dele af kampen i dag imod et WBA-hold, som har voldt LFC store problemer i de sidste par sæsoner, og som er god til at drille topholdene i PL. Kombinationen af indskiftningen af en meget rusten Kelly og reduceringen gjorde dog, at LFC overgav for meget af initiativet til WBA, men så leverede Sturridge et fremragende mål.

Og så det hovedstød. Jeg mindes ikke umiddelbart at have set et bedre et af slagsen. Det har jeg nok, men det er imø. sæsonens mål indtil videre i PL.

Robinson blev i øvrigt i dag udvist for at være kommet i slagsmål med en modstander, og Wisdom blev valgt til kampens spiller for Derby. Og så stråler Nabil El Zhar her til aften i Spanien... Sådan er verden så forunderlig.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Det hovedestød der! Det er ikke et normal hovedestød. Han giver jo bolden en skalle! Det er storslået!
From doubters to achievers.
Jeg mindes for mange år siden (måske i 88?) at have set Steve Nicol stange den ind mod Arsenal fra nogenlunde samme afstand. Fantastisk scoring af Suarez! Og Sturridges kattepote var verdensklasse!

EDIT: Det var i ´87. Se her efter 38 sekunder:
http://www.youtube.com/w…wCfKyffK41c
Annonce