Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg lavede i øvrigt et væddemål med en rød i weekenden. Mine 750 kr. mod hans 500. Han siger i kommer i top-4 - jeg siger nej.


Odds 2,5 på at Liverpool går i top4. Der må man sige han har fået sig et fint lille værdivæddemål...
rozzer, er meget enig i at hvad du skriver om Everton.

Da vi op til PL-starten, da mødte vi Real Madrid, i første halvleg havde de måske 4-5 gennemløb, hvor vores forsvar blev fanget oppe omkring midtercirklen. Virkelig naivt forsvarsspil, og så lige mod et superb kontrahold. Det er ændret i stor grad. Holdet har fundet en god balance.

Og så har været dygtig, men også meget heldig med 11. time signings af Barry, McCarthy og Lukaku. Det har gjort en stor forskel.

Men for mig er kampen helt åben. Den kan lige så godt blive 3-1 til os som 1-3. Det gør det ikke mindre interessant, når det så er lokalopgør.

Men det er en vigtig kamp for begge hold, især da det er lykkedes begge hold at få en start man kan stå inde for. Men hvor alle points pt. er vigtige - netop for at holde sig inde til at være tilfreds.

Men ønsker dig en god tur - og forstår helt naturligvis du glæder dig. :)

gerre, samme tilbud står naturligvis åben til dig også. Den kan dog også fås til 2,50 hos StanJames, ellers ligger den ca. på 2,30 de fleste steder.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Jeg tager mine væddemål hos mine godkendte bookies, ellers tak. Og ville da måske også tage det hos StanJames, hvis ikke de allerede havde smidt mig ud, da de ikke er meget for vindende kunder. Men ændrer ikke på at ´den røde´ i mine øjne sidder med det bedre væddemål.
@Sophus

Ja, jeg mener, at de har vist et samspil og en indbyrdes forståelse, som ikke bare kan opsummeres ved at konstatere, at to gode individualister har spillet på toppen sammen.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
gerre, tvivler nu på de har smidt dig ud, men ja, kan være irriterende når man bliver påduttet limits.

Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jo de smed mig ud, sammen med en del andre da de havde en oprydningsrunde for nogle år tilbage. Nu er det selvfølgelig yderligere lukket for dem pga. StanJames ikke har dansk licens.

Nu har jeg ikke længere den mail jeg fik af dem men det lød noget tilsvarende dette:

Dear Mr

I am writing to inform you that due to the unprofitable nature of your account it will be closed with immediate effect.

The balance has been sent back, all open bets will be honoured with any returns transferred to you in the usual manner.

Yours sincerely

Padma

Stan James (Gibraltar) Ltd.
No 1, The Square, Marina Bay, Gibraltar.

Email: service@stanjames.com

http://www.betxpert.com/…r-min-konto

Men jo limits er da også irriterende, men så kan jeg sådan set bedre lide Stanjames´ måde, hvis man alligevel bare limiterer ned til 0,5 kr eller noget lignende...
gerre, ja ok.

Altså, generelt er det lidt pjattet, at de få der alligevel laver overskud skal udelukkes eller påduttes limit.

Faktisk den lørdag, gav jeg faktisk et bedre odds til en Arsenal-gut. Mine 300 for hans 300. Everton 8 points forspring over Arsenal. Men som det andet er det bare et lir bet. Jeg regner dog med at tjene 200 kr., når bettene skal gøres op. :)

Når nok om betting. Og i stedet tilbage om Agger skal starte inde eller ej. Ikke at jeg spørger, men det er mere Liverpool-tråd relevant.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
moderator
Mange tak rozzer.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
moderator
Talksport kører en artikel omkring Susos sæson hidtil hos Almeria i La Liga.

http://talksport.com/foo…3110566992?

5 assists har han allerede i denne sæson, hvilket må siges at være ganske fint når man tænker på han spiller for et bundhold.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Kunne han og Borini have været kærkomne ansigter på bænken i forhold til muligheder? I stedet for at have 4-5 centrale forsvarsspillere derpå.

Givet, skulle han have noget spilletid, men som wing, kunne han have givet muligheder - sammen med Moses - som vi ikke rigtig har. Men igen, offensiven har ikke rigtigt været vores store problem so far.


From doubters to achievers.
Annonce