Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, du er sgu ikke for skarp, Bosse.
Y. N. W. A. - #JFT97
Du er til gengæld hamrende skarp, D.B.R. Du kommer, efter de seneste sider, trods alt frem til at City´s manglende spillere ikke er nok. Rigeligt er ellers blevet forklaret ud over det, men konklusionen er at Arsenal ikke havde kendelser mod sig og ikke manglende spillere. Det er sgu for tåbeligt, påstår man at have set kampen.

Vi kan godt dumme det yderligere ned for dig. Liverpool var 6 minutter tættere på at få point, ignorerer vi tillægstid. Tillykke.
Du virker ret bitter, men okay det ville jeg nok også være, hvis mit hold havde tabt 3-6.
Y. N. W. A. - #JFT97
moderator
Meget interessant diskussion.

Om Liverpools indsats var bedre eller ringere end Arsenals kan ikke bruges til en skid. Begge hold tabte.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Kom dummere, D.B.R. Jeg ved du kan, det er set så mange gange før. Du kan jo starte med at påpege hvor jeg siger at Arsenal havde fortjent point, endsige mere eller mindre end Liverpool. Jeg kommenterede på og præciserede, at der skulle være en verden til forskel i forløb, ud over at City havde en dræbende effektivitet mod os, blandt andet i kraft af at have to angribere på banen, hvor den ene tilfældigvis også er topscoreren og nr. 2 på listen i ligaen. I den henseende hjælper det ikke at vi er uden vores bedste defensive midt og to af de faste startere defensivt.

Og ja, naturligvis er 6-3 ikke godkendt. Det er sikkert nemmere at tackle sine nedture i den drømmeverden enkelte i denne tråd lever i, hvor ALT og ALLE er og må være efter Liverpool. Det er praktisk også. Man behøver ikke engang læse og forstå. Det er bare en oneliner, 5 minutter med at surfe patter, bogmærke og give karakter, og så kan man komme med en dummere oneliner.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er jul, Bosse. Hvorfor lader du ikke alle de underdanige bold-brugere få lidt julefred? Kan Ducatti-hævneren ikke svinge sig op til at være lidt gavmild i denne højtid?
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Underligt nok er det helt rart at blive sat på plads af dig, Bosse.

At du så skal blive semi-personlig må du selv ligge og rode med. Det er ikke en stil jeg bifalder, men sådan er vi jo heldigvis så forskellige.

Begge vores hold tabte. Jeg tillader mig, dum som jeg jo er, at sidde med en knap så sur smag i munden dagen derpå.

Glædelig jul iøvrigt.
Y. N. W. A. - #JFT97
Jeg har efterhånden fået nok af den påtagede julegodhed. Ud over det føler jeg en vis lede ved mig selv efter at have hygget i Spuds-tråden. Det må I bøde for, især når der sættes gang i en sneboldseffekt af nonsens, hvor man reflekterer over og reagerer på basis af andre bugeres respons på et specifikt indlæg, frem for selv at tage stilling.

Glædelig jul. Måde den og stillingen var lige til påske. Møghunde.
*Bump*
Y. N. W. A. - #JFT97
Jeg ved ikke om Flanagan er blevet klar til dagens kamp, men var det ikke bare en små-skavank der holdt ham af City-kampen? I tilfælde af at han er klar er jeg lidt spændt på at se hvem han vælger til dagens uhyggeligt vigtige kamp. Personligt, synes jeg at Cissokho var en af vores bedste mod City, så han har da på ingen måde spillet sig af. Og det er vel også at foretrække en venstrebenet på positionen.
http://www.youtube.com/watch?v=jXg0Q6twdWY
Annonce