Snak

Mere indhold efter annoncen
1-1 skal bare holdes så længe som muligt, det er ganske dumt at kommer foran med 2-1 når der kun er spillet 37min.


Der er vel aldrig noget i vejen med at komme foran? ;)
Når man spiller ude mod de store hold med alt for meget tid tilbage?

Jo da ! :-)
Wise Men Say...
Hva den der med Ramiers den kan FA vel godt dømme når dommeren ikke så det, eller hvad?
Ramires bliver mere usympatisk kamp for kamp
Evasive action, what a load of baloney. A dive is a dive!
Johnson for helvede .. og potentielt rødt til ramires .. Måske han får karantæne.
-
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Johnson for helvede .. og potentielt rødt til ramires .. Måske han får karantæne.
Vil det være til vores fordel? Han er jo manden fra Chelsea, der kan finde på at lave disse hjerneblødninger og vi kan vel heldig med at gør det i næste uge.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Johnson for helvede!!! Sådanne chancer skal altså udnyttes! Og så syntes jeg bestemt Ramires bør få en straf på efterkrav. Det så helt usansynligt bevidst ud.
Tror næsten presset vil være lige så stor som stod der 1-1. Men altså som bundhold har du ikke tid til at "planlægge" dine scoringer. Som Sunderland så får man få chancer i en kamp mod Chelsea, og det er med at udnytte dem.
Dean har været håbløs indtil nu. Klokkeklart rødt til Ramires. Hvordan kan han stå så tæt på og ikke se det.
Y. N. W. A. - #JFT97
Helt enig! Ser det også som en fordel for os, hvis Ramires spiller fra start i næste uge..
Annonce