Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er nu Pulis skal vise, hvorfor han kandiderer til årets manager i PL!

Edit:
Det holdt ikke længe.
Eller i dag mod Palace, der er i forrygende form. Pulis mestrer nærmest omstillingerne bedre end Mou.
Det er sgu nok ikke i dag City smider point. Vi skal have hjælp af de blå nu.
Y. N. W. A. - #JFT97
Liverpool skal banke mange kasser ind i de næste to kampe for at vi vil have en chance.
skidt start i Ciyt-kampen.

For helvede hvor er det ærgerligt, at en personlig fejl skal koste et så vigtig point. I teorien burde vi have overrasket Mourinho ved også at parkere bussen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er egentlig også lidt overrasket, over man ikke bare ændrede lidt på spillestilen, istedet for konstant at losse bolde ind over.
Hvornår har Liverpool egentlig spillet godt sidst?
Det ligger efterhånden et par kampe tilbage, første halveg i citykampen måske? Det er også som om Suarez har været inde i en mindre formkrise, her på det seneste.

@ J.M.
Ja første ChL semifinale viste ganske tydeligt at det ikke er vejen frem mod Chelsea, det underbyggede vi så i dag.
Bevares, spillet kunne være bedre, og heldet gik heller ikke vores vej, men alle vidste jo, hvordan Mou ville spille, og hans hold leverer toppræstationer over stort set hele linjen. Og jo, de trækker tiden og kunne have fået et par gule kort mere, men de udfører opgaven til UG.

For os er der 4 store muligheder, hvor skarpheden svigter. Sakhos tæt under mål i 1. halvleg, Allens dødshug, Gerrard ligeså der blokeres til højre i feltet, og Suarez´ til sidst. Med lidt held havde en af de chancer gået ind, og det havde set anderledes ud.

Man kan ikke forvente en åben 100% chance som den Ba fik imod Chelsea, og slet ikke i en udekamp imod topholdet. Man skal sgu score på de muligheder, der er, selv om de ikke er oplagte chancer.
Eller lade være med at glide, og få den uafgjort, der ligeså kunne sende mesterskabet til Liverpool.

Lad os nu se, med City. Lige nu skal der bare koncentreres på de to sidste kampe fra klubbens side, for der skal virkelig hankes op, hvis de skal vindes.
Annonce