Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er i hvert fald intet der tyder på at Liverpool laver "the Tottenham style" og bruger løs af kontanterne. De spillere der er kommet til om dem som er tæt på ville formentlig være kommet selv om Suarez var blevet.
Men de må gerne smide cool Cash på en angriber med mål i støvlerne.
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Aspas på lån i Sevilla. En del af Moreno handlen?
https://www.facebook.com/groups/1458906267723905/ Noget for dig? Nu hvor klokken er 00:06, det lyder som mit liv, skal vi have en pause. Carsten Werge.
@ Stolpesten

Markovic kommer ikke til at udfylde hullet efter Suarez. Han besidder nogle lidt andre kvaliteter end Suarez og slet ikke ligeså mange kvaliteter som Suarez. Som du skriver andetsteds, så var Markovic nok blevet købt, selvom Suarez ikke var blevet solgt, og han skal nok i første omgang være med til at presse Sterling og Coutinho. Jeg forventer en meget hurtig, arbejdsom, alsidig offensiv spiller, der især i presspillet vil gøre sig bemærket. Jeg forventer ikke en individualist, der tager ligaen med storm. Han er kun 20 år. Måske bliver han på sigt et omdrejningspunkt, men lige pt. har jeg større forhåbninger til Sterling.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Sky beretter, at Cavani gerne vil til Premier League.

Kunne det være en idé at erstatte Suarez med en landsmand og landsholdkollega? I Uruguays kampe, hvor Suarez manglede, så Cavani noget sløj ud, så han får nok svært ved at udfylde de kæmpe store sko, Suarez har efterladt. Og så er Cavani vel også en lidt anden type.


En anden sydamerikaner, jeg har haft kig på, er Jackson Martinez. Han overbeviste ikke helt til VM, men af hvad jeg har set til i Porto, så kan han gøre ondt på mange forsvar. Han kunne være interessant.
Jeg er ikke modstander af en targetman som erstatning for Suarez, og den sydamerikanske slags er ret spændende.

Cavani er dog 27 år og meget løntung. Han har ikke formået at blive en ligeså stor profil for PSG, som han var for Napoli, og generelt virker han ikke særligt velspillende for tiden.

Jackson Martinez er ligeledes 27 år, men nok ikke helt så løntung. Til gengæld plejer Porto at tage sig godt betalt. Falcao, Hulk og Rodriguez blev alle solgt for £30 mio. eller mere. Når først en spiller er en profil i den portugisiske liga, så stiger prisen gevaldigt.

Bonys pris skulle angiveligt holdes nede af en frikøbsklausul. £33 mio. for Bony, Lambert og Origi, tror jeg på lang sigt, er en bedre investering end at lægge, hvad Cavani og Martinez vil koste.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Lazars transfer er nu officiel.

http://www.liverpoolfc.c…rkovic-deal
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Det sgu lækkert med Markovic ... Jeg er sikker på han kan gøre en forskel allerede i denne sæson.. Fantastisk køb af Rodgers.. Passer lige til vores attraktive og offensive spillestil
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Det er faktisk tæt på den "marque" signing vi har hungret så længe efter. Suuuper interresant med hans tilgang det ka kun blive verdensklasse YNWA. Glæder mig!!
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Håber stadig Rodgers har i sinde at gå efter Reus
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Nu må det primære være at få styrket defensiven med 2 spillere. Suarez 30 mål kan udlignes ved vi lukker 20 % færre mål ind..
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Annonce