Snak

Mere indhold efter annoncen
Kelly også.

For LFC´s vedkommende har skadesproblemerne nu altid klæbet en smule til holdets engelske profiler. Redknapp, Gerrard, Owen, Johnson og Fowler har eksempelvis kæmpet en del med skader.

Synd for Sturridge, at han endnu engang skal sidde ude med en skade. Jeg synes, at han var startet fint. Ikke helt så målfarlig som sidste sæson, men til gengæld langt mere kreativ. Imod Spurs spillede han rigtig godt imø. og var involveret i de fleste farlige situationer med gode afleveringer, løb og driblinger.

Men skaden er også spændende, for det bliver en direkte test af nyindkøbene. Balotelli får selvfølgelig en fremtrædende rolle, men imø. er det mere interessant at følge, hvordan Sterling, Markovic og Lallana vil blive brugt.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Flanagan og Robinson (mener dog vi har solgt ham nu?) har også haft en del skader.

Hvis det passer at Sturridge er ude indtil jul er det vist godt at Borrini nægtede at blive solgt.

@Ferguson41

Det er faktisk rigtigt nok. Har ikke tænkt over det, men mange unge engelske spillere, render ofte ind i skader.

Men god bedring til Sturridge. Ville være synd, hvis det blev en længerevarig skade.
The Gunners
Måske hænger skaderne sammen med det ofte meget fysisk krævende spil i EPL og det til tider næsten vanvittigt hårde kampprogram?

Ærgerligt er det ihvertfald.
Og så er Daniel Agger skadet igen.

http://jyllands-posten.d…d-armenien/
-
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Henderson skadet?

Edit: Han er skadet.
http://www.theguardian.c…switzerland
standard
Hendos er ikke slem. Han er tvivlsom til aftenens landskamp, så mon ikke han er klar igen den 13. Desuden er Sturridges langt mindre slem end først antaget, uden at kende skaden præcist.
https://www.facebook.com/groups/1458906267723905/ Noget for dig? Nu hvor klokken er 00:06, det lyder som mit liv, skal vi have en pause. Carsten Werge.
Klæbede Owens skadesproblemer ikke mere til, da han skiftede væk fra klubben? Synes heller ikke Gerrard har været specielt mærket, hvilket er nok også hvorfor han stadigvæk gør sig så gældende.
Gerrard har nu haft en pæn portion skader:

http://www.physioroom.co…injury.html
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce