Snak

Mere indhold efter annoncen
Opstillingen idag er tæt på den bedste Klopp kan mønstre. Det er kun Firmino der pt. ikke god nok til en start 11´er
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
Omvendt kan jeg godt lide, at Klopp vælger offensivt fremfor Lucas. Men Firmino er ude igen, så snart Milner er tilbage, hvis han da ikke begynder at vise noget.
Jeg kunne rigtigt godt tænke mig at se konstellationen hendo, Milner og can på midten. Jeg tror det kunne blive rigtigt godt med can som den mere defensive som idag. Jeg ser stort potentiale I can på den defensive midt.
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Undskyld, men jeg synes han er en idiot, ikke kun her, men generelt også.

Han angriber Lallana, Coutinho og Firmino, mens han snakker om vi mangler stål og man ikke kan have et blødt centralpunkt, og på en eller anden måde undlader at adressere, at stålet og centralpunktet(bl.a Lucas) havde en forfærdelig kamp.

Gudhjælpemig om han ikke begynder at snakke om at Lovren burde kunne spille RCB, på trods af at han er vant til LCB, dagen efter at Lovren var kandidat til MoM som RCB;

"Despite being right-footed, Dejan Lovren prefers to play on the left side of defence, although he´ll have to shift to the right to accommodate Mamadou Sakho.

It shouldn´t be a problem.".

Er stadigvæk ikke helt med på om han tænker på Carraghers kritik, når han siger dette: "I´m reliably informed that as Liverpool traipsed back into the bowels of the stadium, some of the senior professionals took it upon themselves to declare one thing. That simply CANNOT happen again.". Men jeg håber da ikke at tidligere spillere, går ind og fortæller spillerne hvad Klopp er ansat til at gøre, og derved prøver at underminere Klopps autoritet.

Hvis det er Carragher, så kan jeg fortælle at resten af fodboldverden ligeledes er "reliably informed" om Carraghers synspunkt.

Derudover angriber han brug af to strikers, og siger i bedste tilfælde, kan kun Sturridge og Benteke komme i betragtning af partnerskab, dagen efter at Firmino servicerede Benteke i et dubbelt striker partnerskab.

Man får fornemmelsen af at Lawrenson har været på en lang druktur, og kommer for sent til festen.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis I ikke allerede har set den, så tjek lige vores unge lejesvend, Sergi Canos kasse. Mens I gør det, så prøv for sjov skyld at visualisere jer Michael Laudrups bevægelser back in the days. Det er unægteligt en smule søgt, men alligevel... De arme der...

http://www.thisisanfield.com/2015/12/sergi-canos-nets-stunner-markovic-continues-positive-form-ojo-returns-liverpool-fc-festive-fixtures-loan-watch/
\"The trouble with you, son, is that your brains are all in your head and not in your feet\" - Shankly
Ren legestue for Canos jo, sammenligningen med Laudrup kan jeg tydeligt følge dig i håber sgu ham og Texeira får noget spilletid under Klopp. Men hold nu op for en flot flot kasse.
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Kan det virkelig passe at Liverpool ikke kan nå til enighed med Jerome Sinclair og må lade ham gå til City.. Det er fandme sur røv, for han er en spændende angriber, som jeg forventer mig en del af
JEG HAR ALTID RET !!! ------------------------------- Y N W A ---- B K F R E M ------------------------------- http://maicomputer.dk/webshop/
To ord. Aidy Ward.
Kan det virkelig passe at Liverpool ikke kan nå til enighed med Jerome Sinclair og må lade ham gå til City.. Det er fandme sur røv, for han er en spændende angriber, som jeg forventer mig en del af
Han vil videre, da der er langt til spilletid. Tvivler på at City er løsningen på det problem.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Annonce