Snak

Mere indhold efter annoncen
Har godt læst om det, det er helt hen i vejret med de priser, snart er det kun turister der kommer og ser kampene.

Har i forresten set at Skrtel groer hår på toppen af sit hovede? http://www.hitc.com/en-gb/2016/02/02/gc-martin-skrtel-has-a-massive-shock-for-liverpool-fans/
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
"Boston blew it" - Det lover ikke godt for stemningen på Anfield.
@Stolpest

Styrmand Skrtel? Før skaden var det bestemt ikke et imponerende niveau, Skrtel viste.

Lovren kom tilbage i startelleveren mod West Ham i weekenden og i sidste måned, han var klar, blev han kåret til månedens spiller i LFC, hvis jeg ikke husker fejl. Det er jo helt vildt, hvor få kampe der skal til for, at alt kan vende. Fair nok, hvis du har ment gennem hele sæsonen, at han bare skal ud - den står du nok alene med, da han har været vores bedste forsvarer, når han har været skadesfri. Men hvis du vurderer det på én enkelt kamp, er det næsten lige så dumt.
Og en anden ting @Stolpest - Midtbanen er da bestemt også en del af problemet pt. Can har været vældig dårligt kørende over en lang periode, Henderson er på ingen måde i form, og jeg mener stadig ikke Lallana beviser, at han er en mand for fremtiden. Midtbanen er så idéløs, at det halve kunne være nok og har bestemt også en ære af, at LFC scorer så lidt, som de gør. Kun Milner kan for tiden være tilfreds med sine præstationer.
Lallana er den spiller som irritere mig mest, det er så træls at se på at han HVER GANG næsten gør det godt. Så undre man sig lidt og siger "måske lykkedes indlægget/afleveringen/dribling næste gang med lidt held" men af en eller anden grund har han heller aldrig heldet med sig og failer igen og igen og igen og igen og igen og igen i en uendelighed.!!!!

Kun lidt morgensur idag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
In other news not related to Sturridge exit or Teixeira transfer.

Sturridge, Coutinho og Origi er tilbage i træning, Sktrel fik et tilbagefald og er ude yderligere to-tre uger.
Selv manageren bliver skadet i Liverpool. Blindtarmsbetændelse til Klopp.
-
Liverpool XI: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Allen, Henderson, Can, Milner, Lallana, Firmino.

Bænk: Ward, Toure, Flanagan, Lucas, Ibe, Benteke, Sturridge.
Et indlæg herinde. Hvor rart.

Der er godt nok heller ikke meget begejstring fra min side. Joe Allen starter. Det kan jeg godt li. Målene skal måske komme fra ham? Pånær hvis Firmino har en af sine gode dage.

Mon vi får Sturrigde at se i dag?
-
Hvad skete der med Lovren?
Annonce