Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Howard Webb udtalte faktisk at han synes Pardew på det punkt havde lidt en pointe. At der ikke var nogen grund til at påsætte en dommer der havde været så meget fokus på i forrige kamp.

Det er dog, som du nævner, lidt komisk at det kommer fra Pardew, da det virker som om han er den eneste der ikke er kommet videre.

Det må også koste en bøde fra FA. Han er noget mere eksplicit end Mourinho var det inden Pool kampen.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Hykleren har jo alle dage været en lille hystade. Beviset på hvor seriøst han tages, er vel det at han aldrig sættes i forbindelse med landstrænerposten. Er han blandt de bedste præsterende engelske trænere over de sidste mange år, ikke at det siger alverden, men FA vil ikke røre ham med en ildtang.
Øh, aldrig? Det passer jo på ingen måde. Han er blevet nævnt adskillige gange, men hans dårlige perioder (typisk foråret) har det gerne med at falde uheldigt sammen med jobbets ledighed..
Hvornår er han seriøst sat i forbindelse med posten? At han er i en bunke, med 25 andre som medierne nævner, gør det jo ikke til et kandidatur. Når man ser på hvordan han forlod Reading, tvivler jeg stærkt på at du skal forvente Pardew være tilbageholdende, hvis landstrænerposten var et tema. FA beslutter sig normalt på basis af mere end en halvsæson. Hvis man skal have en britisk landstræner er man jo ganske nær rock bottom og hvis man graver lidt dybere er det da muligt at Pardew bliver et tema. Han har dog aldrig været det så langt.
Pardew er jo bare en tøs!
Straffe eller ej, blev CP spillet ud af deres egen bane, og var jo kun med et stykke af vejen fordi vores forsvar udleverede tidlige julegaver.
Men det er måske det faktum han gerne vil fjerne fokus fra...

Coutinho er godt nok god! Man må håbe at vi kan lande en CL plads, så vi kan holde på ham.
Som jeg ser det, er der 4 klubber i verden hvortil det ville give mening at skifte til lige nu. Real, barca, Bayern og ManC. Real tror jeg ikke han passer ind i, Barca og Bayern vil nok betyde en indskrifter rolle, så ManC er nok det mest oplagte hvis der skulle komme et bud.
Men hvis vi ligger lige i røven af dem kan man jo håbe at han ønsker at blive.
Der er selvfølgelig også den mulighed at han bare går efter pengene, og så er der selvfølgelig flere muligheder...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror nu ikke Coutinho kunne finde på at skifte til City, det virker til at han har en stor kærlighed for Liverpool og supporterene. Desuden ville det nok kræve at City slog rekorden for dyreste spiller, hvis de skulle hente en af deres nærmeste konkurrententers bedste spiller.
Er der nogen, der kan huske hvad der gik galt I Inter, siden de slap ham? Og vist ret billigt endda.
Er der nogen, der kan huske hvad der gik galt I Inter, siden de slap ham? Og vist ret billigt endda.


Mangel på spilletid.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Der gik vist ikke som sådan noget galt, han passede vist bare ikke helt ind i systemet og blev brugt som indskrifter.
Men ja, rimelig vildt at man kunne hente en 19årig for 80mil som nærmest fra day1 gik ind og blev en nøglespiller.
@ ST

Nå ok, jeg har ikke læst Webbs kommentarer. Jeg synes bare, det bliver en smule tåbeligt, når den træner, der var med til at piske en stemning op i sidste kamp, bruger det som et argument for, at dommeren ikke skal dømme det efterfølgende opgør. Hvis Pardew havde reageret anderledes, var det slet ikke sikkert, at det havde været kontroversielt at vælge Marriner.

@ Sule

Han sad meget på bænken - jeg tror ikke, at der gik noget galt. Eftersigende så havde Benitez anbefalet Couitnho til Comolli, men Inter ville ikke sælge på det tidspunkt. Senere ville de godt, fordi de skulle bruge pengene til at købe for.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Annonce