Snak

Mere indhold efter annoncen
Bold
"United: Det er min bedste overbevisning at United overpræsterede sidste sæson, og det samme gjorde Rooney, selvom han da er en god spiller. De lever meget højt på deres tro på at de kan vinde. På et tidspunkt er Fergusons forcer bare ikke nok - eller effektive nok. Og det tror jeg bliver i denne. Klart et hold, som har toppet, og er på vej nedad, og det ser ikke ud til at der er fidus til andet end fortsat tro på materialet."

Det har Liverpool-fans sagt hvert år de siden år 2000. Lige netop i år er jeg overrasket over at høre samme sang med tanke på den nuværende tilstand i Liverpools trup.
\"If Kenny hadn\'t pissed away £35m on the geordie lump we would have had the funds to secure Dempsey and possibly be be in the running for van Persie.\"
:O
Vil mene at Chelsea, United, Arsenal og City er bedre, men håber du har ret.
Indtil videre vil jeg være tilfreds med en top 4 placering når holdet ser ud som det gør (plus vi nok mister Mascha).
Hvem har en bedre midtbane end os? Angreb, forsvar er ikke så langt efter.

Tror ikke vi mister Mascherano, men nu var det jo også med den nuværende trup. Jeg simpelthen ikke, der er nogen som vil betale de 25 mil pund, som vi er fastlagt på. Sidste sæson tærrede på spillere, og med fremgangen kommer lysten til at blive. Jeg tror sågar han underskriver en ny 4-års kontrakt til vinter.

Vi havde en skidt sæson i sidste. Og vi har styrket os siden sidste vinter uden at miste noget væsentligt. Vi har flere og bedre tangenter end for to sæsoner siden.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Det har Liverpool-fans sagt hvert år de siden år 2000. Lige netop i år er jeg overrasket over at høre samme sang med tanke på den nuværende tilstand i Liverpools trup.
Hvad er der galt med tilstanden? At Mascheranos kone er smågnaven?
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Er Liverpools midtbane nu også så imponerende ?

Det er flot, at du kan lukke lort ud, men det er jo sådan set ikke noget at være stolt af. Ethvert røvhul kan gøre det samme. Selv et rotterøvhul kan presse små klumper lort ud. Du bør virkelig stile efter mere her i livet end at kunne efterligne et ...
Jeg glæder mig til at DBR sætter den unge (?) optimistiske lømmel på plads med noget godt, gammeldags Liverpool-sortsyn.

Og indtil da glæder jeg mig over denne jubeloptimisme. Der er noget dejligt dejavu over den.
\"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you, and you’ll not even able to touch it if we lose. And for many of you, that will be the closest you will ever get. Don’t you dare come back in here without giving your al...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvorfor i alverden skulle jeg sætte BIF på plads, Coppell?
Y. N. W. A. - #JFT97
Er Liverpools midtbane nu også så imponerende ?
Ja, det synes jeg. Jeg har stærk tro på at Aquilani viser de kvaliteter han kun fik mulighed for at vise i glimt i sidste. Cole er en klar forstærkning i forhold til Benayoun uden at forklejne sidstenævnte som var en ganske habil spiller. Jeg tror på at Jovanovic er en større gevinst end Riera. En spiller som også kan styrke angrebet hvis det skal være.

Gerrard havde et udemærket VM, og jeg tror han får en mere end godkendt sæson, men nok en spiller som generelt vil blive dårligere. Tror dog hans lederskab bliver alpha omega. Med gode afløsere(og måske bedre) bag Torres, så bliver Gerrard om ikke andet end styrkelse på den centrale midtbane, når der skal erobres bolde.

Mascherano er stabil og gør sit job fortræffeligt. Lucas fik en masse lærdom i sidste, og er en udemærket backup.

Maxi gjorde det mere end godkendt i sit halve år, og jeg er sikker på at han er en kæmpe gevinst.

Kuyt bliver aflastet, og det kan kun være godt for krigeren.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
- Det har Liverpool-fans sagt hvert år de siden år 2000. Lige netop i år er jeg overrasket over at høre samme sang med tanke på den nuværende tilstand i Liverpools trup.

Præcis. Jeg tror ikke at salget sker i dette vindue, hvorefter interessen forstummer. Mascherano smutter og Torres smutter d. 31 august. Erstatningerne bliver Bellamy og Paul Scharner på free transfer.

Joe Cole spiller maks 11 kampe fra start, og da vi endnu ikke får hentet en venstre back, samt det faktum at Aurelio konstant er skadet, betyder at Insua skal spille 63 kampe. Hodgson får svært ved at finde rytmen, og Lucas må hele tiden bære anførerbindet, da Gerrard ligeledes har problemer med ryggen. Derfor vil du se Liverpool omkring nedrykningsstregen i januar.

Det skaber en panisk situation, hvor alle løber med alt hvad de kan bære, lidt a la Leeds - take the money and run son - syndromet, hvorefter vi står tilbage uden Gerrard og en masse andre "profiler"

Liverpool bliver tvangsnedrykket, og United vinder mesterskabet takket være sene scoringer (+7. min) i de sidste tre kampe.

He he, eller også bliver det et sted midt imellem.

Denne tråd leverer varen.
Velkommen yderlighedernes holdeplads...

Messi er iøvrigt blevet rygtet til LFC. Hvis Huang køber klubben inden for de nærmeste dage, forventer jeg, at Gerrard og Torres går ud i pressen og fortæller, at de tror, Messi gerne vil til en liga med reel konkurrence og virkeligt vise sit værd, og at Maxi og Insua forklarer, at Messi ikke er catalaner og vil føle sig meget mere hjemme i LFC med sine landsholdskollegaer end i Barca.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Annonce