Snak

Mere indhold efter annoncen
"Alt i alt så er det pissedumt, at Rafa ikke er her længere. Jeg ville gerne se hvad Rafa havde præsteret, hvis han havde silly money. "

Det tror jeg også adskillige (sælgende) klubber gad at se.

Som i at han ikke kan finde ud af at bruge penge?

I så fald nævner jeg i flæng:

Agger - kostede ikke meget, har stadig flere år i sig

Torres - Kostede ikke meget, er mindst det dobbelte værd allerede

Jovanovic - gratis fund

Kuyt - omkring 100 millioner for en mand der i mange år har givet sig 100 % og som altid scorer vigtige mål

Mascherano 180 millioner for en spiller der har en kæmpe fremtid foran sig, og som allerede er på det højeste niveau i forhold til sin position på banen

Ngog - 20 mil for en ung og spændende angriber er billigt sluppet uanset

Pepe - Bedste målmand i England for 60 mil er godt set

Sissoko - solgt med profit

Crouch - solgt med profit

Arbeloa 20 mil for en spiller der endte i Real er godt set

Benayoun 50 mil for en spiller Chelsea åbenbart gerne vil have er godt set. Især fordi ingen andre turde give ham chancen, da han ville videre fra West Ham
Live-chat med Echo´s sportschef kører på deres side lige nu.

http://www.liverpoolecho…2-26990754/

Luke Young sagde nej til os. Hvor betryggende. Ser ud til at de er tilfredse med at beholde dem de havde, men så har vi jo stadig et hul på den plads, medmindre Fabio har drukket masser af mælk i sommerpausen.

moderator
"Overhovedet ikke. Hvis Cole går efter venstre wing, så skal han slå Jovanovic af holdet, hvilket burde være muligt. I Chelsea skulle han slå.... Benayoun? af, og Arsenal er det Nasri?"

I Chelsea ville han være reserve, netop som Benayoun er. Hos Arsenal ville han ikke passe ordentligt ind i systemet. Den plads der passer bedst til ham sidder Cesc på.

"Men siger du så også, at han havde valgt Arsenal, hvis han var målmand? "

Dybt underligt scenarie, men svaret giver vel sig selv, skulle han være en god nok keeper til blot at slå Almunia og Fabianski af.

Du skal i øvrigt være velkommen til igen at forsøge på at forsvare Rafa´s indkøb (og deraf fejlrate). Det plejer at være underholdende.
https://kortlink.dk/sudv
Uanset, så må de andre tophold da ryste lidt i bukserne, hvis vi lige pludselig får spenderbukserne på.

Velkommen til yderlighedernes holdeplads.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Du skal i øvrigt være velkommen til igen at forsøge på at forsvare Rafa´s indkøb (og deraf fejlrate). Det plejer at være underholdende.

Jo tak, men Rafa er der ikke længere, så der er ikke rigtig grund til det. Jeg sagde også bare, at jeg godt kunne tænke mig at se Rafa gå ind til et transfervindue med mange penge.
hehe, så er vi der igen...

Jeg for én, er særdeles tilfreds med at Rafa ikke er der til at få en blankocheck. Hvis sådan én udstedes.

Jeg tror, endvidere kommende nye ejere, er særdeles tilfredse med at Rafa ikke længere er der, på den baggrund at man kan holde eventuelle uoverensstemmelser, berettet eller ej, indendøre.
From doubters to achievers.
Ja, men måske kan vi enes om at stå bag en evt. ny ejer og en ny tid i klubben. Kunne godt leve med, at Liverpool vandt Premier League med Roy Hodgson og Huangs penge.
Jeg kunne godt bare tænke mig, til at starte med, at klubben blev solgt, og gælden slettet.
From doubters to achievers.
Ja helt sikkert. Det lyder også fint. Ifølge ham fra the Echo skulle klubben i sig selv tjene rigeligt til spillerkøb, hvis ikke de havde så store afdrag på gælden. Bare se på sponsorkontrakten, der er den største i England, eller var i hvert fald.

Han siger dog også at Huang nok repræsenterer Kina som nation. Spørgsmålet er så hvor fedt det ville være, hvis den kinesiske investeringsfond ejede Liverpool. Jeg mener, de kunne få havfruen til Kina. Så kan de vel også få Messi til Anfield :-)
Annonce