Snak

Mere indhold efter annoncen
Det bliver da mega fedt mod Arsenal. Jeg elsker de kampe hvor vi møder en modstander der vil spille fodbold mod os. Det er der vi rigtig plejer at folde os ud.
Selvom vi egentlig er bedst på næsten alle parametre, så er det en modstander hvor man føler at de sagtens kan besejre os.
Eller mener du City´s 2-1 sejr på Highbury mod Arsenal?

Hvilken relevans har en kamp, der er spillet for mere end 15 år siden?
Y. N. W. A. - #JFT97
@D.B.R. jeg mener også den 2-1 sejr i januar 2022 på Highbury.
Der spilles ikke fodbold på Highbury. Sidste kamp var i 2006.

Så hvad er det du har set?
Y. N. W. A. - #JFT97
Ok sorry
Mere indhold efter annoncen
Annonce
D.B.R ved selvfølgelig godt hvad du mener City, men er naturligvis uforstående overfor, at du konsekvent omtaler Arsenals hjemmebane som Highbury, når du MANGE gange i forskellige tråde er blevet oplyst, at Arsenal har et "nyt" stadion der hedder Emirates Stadium.

Du bliver sgu nødt til at stramme lidt op, og så er jeg i øvrigt overbevist om, at hvis du nøjes med at skrive en spillers navn, så ved de enkelte brugere godt hvem du taler om:)

God dag derude City:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
@Hasse1983
Ok, jeg prøver at stramme op. Men jeg er ikke så skarp angående spiller og Stadion navne...
Sååå Cityzens_66, hvad hedder Arsenals hjemmebane?
@VisitAnfield.
1.Nu presser du godt nok citronen til det yderste.
2. Jeg skal lige hente en kop kaffe...
Nogen der har set noget om Salahs skade? Håber saaaaaatme at han er med på onsdag...
Annonce