Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad koster han?

Hvis vi sælger Origi kunne jeg nu godt se ham indgå i truppen. Han er en meget anderledes type end det vi råder over pt. Men mit kendskab til ham er jo begrænset, udover, at han er topscorer i den portugisiske liga.
De talte om det under kampen. Husker ikke det præcise beløb, men det var et godt stykke over 100 mio. €.
Y. N. W. A. - #JFT97
Ja okay, jeg troede ikke, at der var tale om tilnærmelsesvist så mange penge! Det lyder jo helt absurd.
Hvor er det bare ærgerligt at vi står her ned vores bedste hold i meget lang tid, der de sidste 4 sæsoner har været næstbedst i England og blandt de helt bedste i Europa, og så har det hold vi er oppe mod snydt for at komme dertil.
Uden deres snyd havde vi måske været det suverænt bedste hold i PL i perioden.
Hvor er finansiel doping dog bare deprimerende.
Den er sgu blevet underlig den Citytråd. Jeg er mest forundret over at saglige brugere som bl.a. Wise og Tintin er hoppet med på sådan en gang pjat. Som om de er blevet hjernevaskede.
- men man har lov til at gøre som man har lyst til:)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De talte om det under kampen. Husker ikke det præcise beløb, men det var et godt stykke over 100 mio. €.


Det lyder da også helt vildt. Han er helt åbenlyst et stort talent, men til de penge så nej.
Hvad ligger egentlig til grund for at en håndfuld brugere har samlet sig i en tråd for at bruge meget krudt på nedgøre/latterliggøre Liverpool og Liverpool fans?
Jeg ser da Liverpool fans her på bold.dk som nogle af de mest saglige og fornuftige, men jeg holder mig selvfølgelig også helt fra efterkampstråde.
Lige så mange fornuftig og yderst behaglige Liverpool fans så er der også en del selvfede og moralske vogter, de ødelægger hurtig det for de andre, krydret med Liverpools succes bliver det for meget for nogen.

Syndes dog det gælder for mange holds fans, dog syndes jeg personligt og nu skal i høre det med alt det forbehold for generalisering jeg kan yde, så er tendens hos denne gruppe Liverpool fans at de er meget arrogante og ikke mindst meget hurtig til at ville være de moralske vogter over hvad er rigtig og forkert.

Personlig er det hvad der pisser mig mest af, som om de på en eller anden måde har haft indflydelse på ens egen klubs agerende og ditto os andre, de burde da bare nyde at de føler de har deres på det rene og holde deres prædike for dem selv.

Når det så er sagt er der så mange fede og aktive liverpool poster her på forum at man kun kan elske jer lidt ;) og mange af jer har også selv indsigt og en smule humor haha.

@KO

Og lige som jer fatter jeg ikke folk vil bruge 5min på citybot og det er da gået total peter 11år i den tråd, men heller det bliver der end lander i de andre klub tråde.
- Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) Raul / M.Laudrup / I.Casillas / F.Lampard / A.Cole / C.Makelele / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / S.Ramos / C.Ronaldo / P.Cech / N.Kanté / L.Modric
Jeg tror at meget af den lede stammer fra artikeltrådene, hvor det sandt for dyden ikke altid er lige kønt hvad der kommer fra Pools side.

Det, og så som Chelsea 1905 skriver herover med de seneste års succes. Jeg kan huske, da jeg første gang frekventerede forum, da var det præcis det samme fra United og Arsenals fangrupper, da det var dem der var flest og mest "højrøstede".

Mit indtryk er også, at de fleste, der holder sig til klubtråden her, er ganske tilforladelige og saglige.
Den omtalte tråd omtales jo også af ejeren som "blå stue", så niveauet kan vel ikke undre.

Man ja, at yderst saglige brugere vil sovses ind i snak om nordsøolie, og andre mærkværdigheder er naturligvis deres eget valg.

Sitet kunne ellers godt bruge nogle kompetente City-fans, der ikke har allergi overfor andre fangrupperinger. Allergi, der åbenbart giver udslag i en særpræget opførsel.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce