Snak

Mere indhold efter annoncen
.
det er fint med en undskyldning og et lille plaster på såret.
Der er rigtig mange som har fået en grim oplevelse i Paris. Desværre har der også været nogen børn i blandt.
1887
en undskyldning er da et lille plaster på s̈året.
Det er godt nok også synd for de mange som har fået en grim oplevelse i Paris, og desværre har der og være børn i blandt.
1887
Fint med en undskyldning fra UEFA, men synes da i den grad at de mangler at undskylde for at lyve. Den forfærdelige planlægning er jo ikke noget de har gjort med ond hensigt, der har de bare været inkompetente. At lyve og bebrejde supporters har derimod været med ond hensigt, og dem der var der fortjener i den grad en undskyldning for det, også.
Mané må efter sit seneste pressemøde godt skride ad helveds til. Klopp skal nok finde nogle kommende stjerner, som han har gjort så mange gange før.
Det skal siges, at der absolut intet er galt i at søge nye udfordringer, men at gøre det på den måde med latterlige pressekonferencer, så mister man sgu noget for spilleren.

"Ligesom alle andre er jeg aktiv på de sociale medier. Var det ikke 60 eller 70% af senegaleserne, der stemte for, at jeg skulle forlade Liverpool? Jeg vil gøre, hvad I (senegaleserne) ønsker. Vi må se, hvad der sker."

Efter disse udtalelser tror jeg, at en stor del af fansene vil miste en stor del af respekten for ham. Hvis han virkelig har lyst til at skifte klub, så skal han da bare gøre det, men lad forhelvede være med at være så latterlig og bare smide den over på de andre, for nu har "folket" jo talt..
Det kunne godt ske, at Pique lige har bollet Gavi i armene på os. At være sammen med en medspillers mor toppen vel nærmest Terry/Bridge sagen. Det er selvfølgelig alt sammen sladderrygter, men det kunne være en vild baggrund for en transfer.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Uheldige udtalelser af Mané. Mange af klubbens fans skyder med skarpt efter ham som følge af pressekonferencen, men det forstår man godt. Det er synd, når man tænker på, hvor vigtig en spiller (og generelt sympatisk fyr) der er tale om. Mané har om nogen været en af grundstenene på Klopps hold gennem hele perioden.
Det lyder dog ganske idiotisk at skulle tage så vigtig en beslutning ud fra en afstemning på de sociale medier. Han bør jo holde sig fra så dumme udtalelser, og hvis han virkelig er så desperat efter at komme væk, skal han da "bare" sige det i stedet for at retfærdiggøre det med, at han blot lytter til sine landsmænd, som åbenbart har truffet beslutningen for ham på Twitter/Instagram. Det pudsige er, at med 60-70%, der har stemt for et klubskifte for Mané, efterlader det 30-40%, som stemte imod, hvilket er en stor del af stemmerne, når han nu ævler løs om at tilfredsstille de senegalesiske fans først og fremmest. Kæmpe torsk.
“Football is the most important of the least important things in life” -Jürgen Klopp.
Mané er ikke Liverpool spiller mere nu. Få meldt noget ud hurtigt og få en erstatning ind lige så hurtigt. 2 sæsoner med Lewandowski kan klare jobbet.
i første omgang tænkte jeg at der må være noget som er gået tabt i oversættelsen af Mane. Eller var det bare et tåbeligt forsøg på at være sjov, men det var det nok heller ikke. Det er heller ikke sikkert at han vil være sikret en fast start plads i næste sæson, så det er nok bare tid til at vores veje skal skilles.
Ja vild historie med Pique. Der må være en lille krise i omklædningsrummet. Tænk og være Shakira utro, så er man da en smule forkælet.
1887
Gavi er et ualmindeligt stort talent. Tror det bliver svært for noget hold at få ham væk fra trygge omgivelser i Barcelona. Har han kæmpe store ambitioner så er det selvfølgelig bare at komme videre og gerne skridtet op på øverste hylde hos Liverpool. Men at hente en 17 årig ind som fast spiller virker voldsomt, men det er vel det han skal være allerede.
Darwin Nunez fra Benfica skal ind som erstatning fra Mane.Nunez er en rigtig målscore og ung 22 så Klopp burde slå til nu.
Annonce