Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er ikke noget logik tilbage hvis ikke det er fordi at man har en aftale med Bellingham.
Så kommer han ikke, så er det både fans og Klopp som er blevet svigtet, og så må vi frem med høtyvene.
1887
Jeg tror egentlig heller ikke denne sæson er afgørende for om vi lander Bellingham el andre.
Men forestiller mig alligevel, at der i evt. snak med spilleren bliver spurgt ind til, hvad planen er for holdet de kommende 2-3 sæsoner.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Men forestiller mig alligevel, at der i evt. snak med spilleren bliver spurgt ind til, hvad planen er for holdet de kommende 2-3 sæsoner.

Ville i så fald være helt naturlige spørgsmål at stille fra deres side af lejren, når det som bekendt går, som det gør.

Men tænker de udelukkende på hans udvikling og ikke, hvor lønnen er højst, findes der seriøst så to bedre trænere lige nu end Klopp og Pep? Mange er på vej, men sådan af langtidssiddende trænere. Det tror jeg næppe. Så hvis planen er 2-3 år i England, for derefter at rejse længere syd på, så tror jeg, vi har en god chance.
Jeg tror ikke man skal kigge så meget på den enkelte træner, når vi snakker Bellingham.
Det skal være et system, hvor han passer ind.

Et godt eksempel er jo Pogba, som var et bæst i Juventus men ikke fik potentialet udløst i United. (Han havde mange gode præstationer, men han var svingende)

Tillid fra en træner er vigtig, men holdet omkring har enorm stor betydning.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Man kan godt sidde og blive lidt gnaven, når man kan se at den suveræne førsteplads i ligaen stadig jagter forstærkninger og ser ud til at sikre sig Jorginho på deadline day. Ham var vi da meget interesseret i før han skiftede til Chelsea, kunne han ikke spille en rolle i truppen? Han kan sikkert også erhverves for tæt på ingenting... forrige sæson mente mange at han burde have vundet ballon d´or efter at have vundet CL og EM... det er til gengæld lidt dumt at sidde og blive irriteret over, jeg ved jo godt vi ikke signer nogen i dag.
Hellere videreudvikle Bajcetic end signe Jorginho ....... forstår slet ikke Arsenal er efter ham. De spiller i et tempo han aldrig kommer i nærheden af. Men fedt for ham han endelig kommer til at spille med om PL pokalen :-)
“Festen forsætter”….

Ibrahima Konate is facing upto three weeks out with a hamstring injury. The Liverpool centre back will miss games against Wolverhampton Wanderers, Everton, Newcastle United and potentially Real Madrid in the Champions League.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Herligt - kunne man snart forvente andet.

I guder en lortesæson.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mon ikke det koster Phillips endnu et skifte. Han bliver vel næppe solgt nu. Med mindre man seriøst mener Rhys Williams er en mulighed på CB.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce