Snak

Mere indhold efter annoncen
Og lidt sjovt også at holde på ham hvis buddet fra Leipzig ellers har et gran sandhed i sig.


Tror det er en and. Det ville da være tåbeligt at lade ham gå på en gratis hvis man kunne hive en god skilling hjem på ham nu. Vi mangler jo ikke midtbanespillere. Ingen af dem er bare gode nok i øjeblikket inkl. Keita selv.
Go Go Bezos
@ Kanmandet

Nej. Desværre.
Y. N. W. A. - #JFT97
vi skulle have kaldt Tyler Morton hjem.
Hvis vi taber i morgen så bliver debatten om Klopp rigtig hedt. Jeg håber godt nok at han vælger en mere defensiv tilgang til kampen i morgen.
Jeg kommer til at skide grønne grise hver gang Everton får en dødbold på vores bane halvdel.
1887
Vi har i hvert fald ingen der kan matche det lange skide skur de har i front. Det skulle lige være Nat men jeg tvivler lidt på at Klopp spiller ham ud. Håbet ligger i at Jota kan få comeback. Effektiviteten i front har været så ringe at man fristes til at gøre Everton til en lille favorit.
Go Go Bezos
“ Vi har i hvert fald ingen der kan matche det lange skide skur de har i front “

Hvis det er Calvert-Lewin, du så pænt omtaler, er han meget tvivlsom - som sædvanlig.
Han hold 60 min. mod Arsenal sidst og udgik så småskadet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis det er Calvert-Lewin, du så pænt omtaler, er han meget tvivlsom - som sædvanlig.
Han hold 60 min. mod Arsenal sidst og udgik så småskadet.


Lige præcis ham. Everton´s svar på Peter Crouch. Han plejer at skabe lidt uro i vores bagerste rækker, hvis han da ellers kan holde sig på benene ;-)
Go Go Bezos
Det er sgu ingen stor overraskelse med hverken Thiago eller Ramsey. Jeg ved heller ikke om Thiago er det helt store tab, som han har spillet på det sidste - godt nok anden bedste mand derinde, men det har også været jammerligt fra hans side af.

Vi må godt nok snart være der, hvor Ox skal afprøves. Eller Bobby skal rykkes ned. Eller vi skal skifte til en 4-2-3-1 hvis Bajcetic kan spille som en af de to. Fabinho og Henderson må steppe op og vise at de ikke er færdige på topplan endnu. Jeg er virkeligt ikke særligt ramt af den Thiago skade, tror de eneste der ville gøre ondt for alvor ville være Bajcetic eller Nunez. Eller tilbagefald til Jota, Bobby, Diaz.
Enig med BetterThanFigo. Stemmer også for et formationsskifte til den nævnte formation, hvor jeg gerne ser Bajcetic ved siden af Hendo/Fab samt Gakpo foran dem med Jota, Nunez og Salah fremme.
så længe at det er et formationskifte så stemmer jeg også for.
4-3-3 virker ihvertfald ikke som det er lige nu.
1887
Jeg troede at PL - dommerne havde skåret ned på de tynde tynde straffespark, lige indtil jeg så den Grealish fik forærende.

Gad vide hvornår vi får en lignende tilkendt.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce