Snak

Mere indhold efter annoncen
MU skal tabe 7 point i forhold til Liverpool. De har 3 kampe hvor det kan ske. Brighton ude, Chelsea hjemme og WH ude. Men jeg tænker ikke vi vinder resten alligevel.
Go Go Bezos
Jeg tror nu godt at det kan blive til 5 sejre i de sidste kampe. Det er på papiret lettere kampe end de fire sejre der er taget i træk indtil nu.

Men top 4 tror jeg desværre ikke på længere. Det er slut.
og sådan har kampen været for mig i dag.
Se link
https://twitter.com/HenryJackson87/status/1652744824414523394
1887
Gud ved hvad Tierney har sagt til Klopp. Han var tydeligvis stærkt utilfreds med det der blev sagt. Tierney har simpelthen et eller andet i mod Liverpool. Han skal fjernes fra at dømme dem.
Go Go Bezos
MU skal tabe 7 point i forhold til Liverpool. De har 3 kampe hvor det kan ske. Brighton ude, Chelsea hjemme og WH ude. Men jeg tænker ikke vi vinder resten alligevel.


Som man spiller for tiden kan man tabe point til alle. Profilerne er helt slidt ned og bredden er direkte elendige.

- Chelsea har dog givet helt op på sæsonen.
- West Ham har en semifinale 4 dage efter United kampen og er næsten reddet i PL.
- Bournemouth og Wolves er nok fri fra nedrykning til den tid.
- Fulham har heller ikke det store at spille for til den tid.
- Brighton bliver meget svær og kunne godt ende i nederlag.
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Alle mener at vi fik hjælp fra dommeren i dag. Men Klopp var bestemt ikke tilfreds og fik også gult af Tierney.
Klopp fik iøvrigt en fiberspringning da Jota scorede.:-)
1887
Som man spiller for tiden kan man tabe point til alle. Profilerne er helt slidt ned og bredden er direkte elendige.
den smider United ikke uanset hvad.
1887
Det tror jeg heller ikke. Man taber til Brighton og hiver så 13 point i de resterende hvilket er mere end nok med det hul.

Som jeg skrev til Klopptimist i United tråden har i sgu også godt af lidt Europa League igen, i er blevet så skide forvænte. Ud og mød nogle dejlige eksotiske modstandere som i aldrig har hørt om inden i ryger ud til Sevilla/spansk hold, det kan sgu også noget! :)
Manchester United Brøndby IF
Ja sjov debat at vi skulle have haft dommertække idag og så lige fra dommeren der i den grad har en historik hvor han i den grad har dømt imod os. Fuldstændig absurd ringe dommerpræstation endnu engang idag og manden burde aldrig igen have dømt LFC kampe igen efter han gennemkneppede os ude mod Spurs sidste sæson. Men da Klopp sagde til ham at han har et problem med ham og ingen andre dommere i PL har det i den grad fået bagslag. Han har dømt os 7 gange i denne sæson, med den ene skandale præstation efter den anden. Ingen andre klubber har haft den samme dommer så mange gange som os, ikke engang da der var corona og dommerne dømte i nærheden af hvor de boede.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Ud og mød nogle dejlige eksotiske modstandere som i aldrig har hørt om

Hæ, Deebo - din bedste var nu den her :-D
udebaneture til klubber der lyder som wifi passwords

Det skal nok blive sjovt - også for fruen, når onsdag aften bliver fri.
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Annonce