Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Vi har ikke slået Stoke ude siden 2000 (der blev det tilgengæld også en 8-0 snitter).

Britannia stadium er et af de værste steder at besøge, men jeg er nu mere optimistisk end ved nogle af de tidligere opgør mod Stoke. De har en evne til at drille de store hold, og specielt Liverpool har haft svært ved at hive de 3 points. Man har dog god grund til at være optimistisk med den hurtige tilvænning de nye stjerner har gjort, og en central midtbane der med Adam og Lucas indtil videre har vist sig hamrende stærk.

Carroll tror jeg kommer til at starte, da vi får brug for Air Force One mod Stokes giganter.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Tænker du offensivt, såvel defensivt ved standardsituationer, om hvorfor Andy Carroll skal starte inde, ST?


Jeg er delvis enig, om end jeg også kan se logikken i at lade Dirk og Suarez komme ud og løbe med Shawcross, Huth og Woodgate, og at vi derfor har bolden på jorden. For uanset hvad, så har vi en naturlig tendens til at kaste bolden i luften, så snart Carroll er på banen, og der er Stoke jo uhyggelige stærke.

Men rigtigt! Træls kamp og jeg ville egentlig ønske jeg delte dine forhåbninger, for jeg hader kampene mod Stoke.
From doubters to achievers.
Hamrende stærk? Haha, Le Bon burde kigge fordi og tale dig lidt ned på jorden..
moderator
En overdrivelse, bevares, men man skal ikke tage de nye spilleres tilvænning for givet. Pasningsspillet har fungeret godt de første kampe, og samtidig har venstresiden med Downing og Enrique set fornuftig ud.

Jeg har det langt bedre med Adam og Lucas på midten end da den hed Spearing - Lucas med Maxi i venstre siden.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
moderator
Tænker primært defensivt, men selvfølgelig også hvis vi skal have noget ud af standardsituationerne i offensiven. Agger og Carra får hvertfald deres at se til.

For vil da give dig helt ret i, at de høje bolde frem mod Carroll er dræbende, og ville destruere flowet mod Stoke. Suarez vil hvertfald skulle trække langt ned i banen og fordele længst fremme med Hendo.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad med Coates? Har S. Clarke ikke været ude at sige, at Coates måske kan få debut på lørdag?
Så er det måske således. Jeg ville nok vente til man fik en hjemmekamp - altså mod Wolves d. 24/9. Ligenu er det nok klogest at lige lade ham falde til.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Undskyld jeg lige afbryder jeres saglige diskussion, men sidder lige pt og leder efter hoteller og kunne bruge lidt hjælp!

Har været i Liverpool en gang før sidste år og se kamp, hvor jeg så Liverpool-Everton. Boede på The Dolby Hotel, hvilket lå centralt i forhold til centrum og det var jeg glad for. Kigger på noget i lignende stil, men vil foretrækker et andet hotel denne gang. Har kig på følgende:

Marriott hotel
Britannia Adelphi hotel
Campanile hotel
Shell Suites

Læste også lidt om Lord Nelson, Aachen og Blackmoor B&B (tæt ved Melwood).

Kender i følgende og kan i anbefale eller ej? Og er der andre hoteller som jeg har overset der er bedre/ kan anbefales? :)

Leder efter noget relativt billigt som ligger tæt på centrum og på Liverpool Lime Station :)

Beklager jeg er så meget til besvær, men synes det er ekstremt svært at bestemme sig!
Coates, skulle i så fald erstatte? Carra? Ain´t gonna happen! eller Agger? Som har været storspillende.

Forsvaret har stået rigtig godt de sidste kampe. Så ser ingen grund til et skifte. Uanset om Stoke har nogle garderhøje spillere.

Aggers boldomgang, bliver jo vigtig, hvis vi - som jeg håber - har intentioner om at bevare bolden på jorden.
From doubters to achievers.
Carlsen81

Marriot ligger meget ceentralt ved den lille busholde plads i centrum, hvor der i fulgeglugtslinie er 50 meter til Williamson Square. Har ikke været der, men det ligger fint, men der kan formentlig forekomme lidt støj fra trafik.

Britannia Alephi - no way. Stort lokum af et hotel, som ikke har det bedste ry for standarden.

De to sidste kender jeg ikke, men har hørt ok om Campaniel Hotel.

Jeg bruger selv Aachen Hotel (har vel været der +20 gange), som er meget populært blandt norske fans. Prisen er så vidt jeg husker £ 70-75 for et dobbeltværelse pr. nat. Et lille familiehotel med 17 værelser, hvor servicen er fin. (morgenmad inkluderet i prisen). Der serveres ikke frokost eller aftensmad på hotellet. Det tager ca. 7-8 minutter ned til Williamson Square. Flere af hotellets personale har sæsonkort til Anfield og de er altid klar til at tale om klubben. Meget gæstfrie. Nu ved jeg ikke hvornår du skal afsted, men der er ofte udsolgt i de weekender, hvor Liverpool spiller hjemme. Man kan gå fra Lime Street på 15 minutter - max.

Nu ved jeg ikke, hvor mange I er, men det koster ca. £ 45 med en taxa fra Manchester Airportog til Liverpool Centrum, så er I 4 så skal I bestille en taxa hjemmefra. Lad mig vide og jeg skal finde nummeret til dig. De venter på jer når I lander og jeg plejer, at være på hotellet max 1,5 time efter landing.

http://www.aachenhotel.co.uk/
Annonce