Redigeretsøn 16. okt 2011
Jeg er nu helt rolig, og tror ikke Suarez har gjort det.
Hvis han har gjort det, især i det omfang Evra påstår, så er der med garanti tv billeder der har fanget det. Jeg går ud fra de også har player cams osv på de store kampe i England, eller hvad?
Anyways, racisme, og beskyldninger om racisme hører ikke til i fodbold, så jeg håber at uanset hvem der har gjort hvad at det bliver straffet hårdt.
Derudover. Hvordan kan man være SÅ idiotisk at påstå at Ferguson stiller med et halvt B-Holdt i det som virkelig virkelig mange united fans, og Ferguson selv har udtalt er sæsonens vigtigste opgør.
Da de stillede i en offensiv 4-4-2 sidste gang på Anfield blev de kørt af banen, som var de Shrewsbury, så kan man sige at Hernandez, Rooney, Nani osv er bedre spillere, men baseret på hvad der skete sidste gang de besøgte os, var det nok meget fornuftigt at pakke sig.
Jeg vil virkelig gerne høre argumenterne fra de folk der helt seriøst mener at Ferguson stillede med et dårligere hold end han havde til rådighed, for det er godt nok noget af en påstand. For hvis det taktisk set er det rigtige hold man stiller med, så kan det jo UMULIGT være andet end det bedste mulige. At påstå andet er jo ulogisk.
Elsker at blogge, og debattere om fodbold.
http://blogogsport.blogspot.com/ <--- For alle fodboldnørder som mig.