1. Vores debat kører ikke på noget om den velgørenhedskamp. At du kan tro det vidner om at du har stor erfaring i at sluge bongvand.
2. Jeg forsvarede ikke kun Fribytter, men enhver LFC-fans ret til at skrive om LFC-relaterede ting i LFC-tråden, uanset om svaret forbliver ukendt. Du vælger at modsætte dig.
3. Du modsætter dig ved at antage at ud over dig selv, så er alle enig i, at jeg ikke skal snakke på andre LFC-fans vegne. Du beder mig om at snakke for mig selv, måske skulle du gøre det samme.
4. Du forsvarer 2 United fans ret for at snakke om LFC-relaterede ting, så længe det er sobert.
5. Men siden at de prøver at gøre nar af LFC-fan, fordi han vil spekulere og forholde sig kritisk i et LFC-relateret emne, samt bede ham om at stoppe. Må man konkludere at du er lidt forvirret omkring hvad som er sobert, og hvad som egentlig er LFC-relateret.
6. Derudover morer det dig, at de gør det.
7. Jeg havde lige forklaret dig hvad det handlede om, og du forstod ikke beskeden.
8. Jeg gider ikke bruge mere tid på dig, fordi du er under niveau de to United fans. De udfylder blot deres United-rival rolle. Du er dum på så mange niveauer, at du ikke er min tid værd.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer”
Suarez - The Ambassador of Kwan.