Kom dummere.Mon ikke du burde formulere dig lidt bedre?
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer”
Suarez - The Ambassador of Kwan.
Kom dummere.Mon ikke du burde formulere dig lidt bedre?
Spørgsmålet er sådan set også mere om tingene er ved at ændre sig i negativ retning efter Rooneyomtalen, og Fergusons "uheldige" approach, som FA ikke vil tolerere. Det er klart at United er stadigvæk et godt produkt, men det virker ærlig talt mere blakket end i 2000.
Og spørgsmålet er også om det hele er et resultat af at United er blevet mere attraktiv, frem for at investormarkedet er steget som en konsekvens af "adversise to survive" og den øgede kommercialisering over en bred vifte.
Sponsormarkedet er vist generelt set blevet mere trængt på verdensplan, så din sidste pind tror jeg ikke så meget på.Hvor der er vindere er der tabere. Og der er nogle highroller sponsorer, som har formået ikke blot at komme igennem en finanskrise med skinnet på næsen, men simpelthen blevet fede af det - enten igennem fusion eller kloge investeringer pre-finanskrisen, som bærer frugt, når de svage falder fra, og konkurrencen mindre.
Fergusons approach har ikke ændret sig over de seneste par år og siden da har man som den første klub passeret 200 m pund mærket.Du kan jo ikke se tingene isoleret set, men du må jo også tage Rooneys negative omtale i flere omgange tælle med. Når man er en topklub med Uniteds søgelys, så virker det begge veje.
Det samme kan siges siden Rooneys første skandale med prostituerede.Så du mener faktiskt at United lever lidt på et bad boy ry, udover den sportslig succes?
Man skal formentlig helt op på Tiger Woods skandaleniveau før det rykker ved kontrakterne og selv Tiger Woods har formået at holde fast i de store af sine kontrakter.
Jeg tror det du kalder Uniteds blakkede ry er en ubetydelig størrelse og klubbens værdi er da netop også steget mens andre er faldet.
Så du mener faktiskt at United lever lidt på et bad boy ry, udover den sportslig succes?
Nej jeg mener, at United ikke har noget bad boy ry.
Nej, jeg prøver ihærdigt at møde folk deres niveau, men det er ikke altid nemt. Nu ved jeg hvordan DiCaprio havde det i Hva´ så Gilbert Grape?.Så du klandrer Pig for noget du selv gør, eller hvordan?
Jeg forstår dog trangen til whiteknighting, når nu Babe med malplaceret iver, prøver at gøre det samme for dig. Han indså antageligvis at han ikke var i stand til at overgå sig selv, men du var som sædvanlig ikke bleg for at samle depechen op og imødekomme min opfordring.Det med whiteknighting er det et fænomen du og Geddar godt kan lide at praktisere for hinanden?
Her er et forslag til hvordan de nye trøjer kommer til at se ud, synes de ser fine ud...De ser sgu fede ud. Man får helt lyst til en trøje :D. Håber da de beholder det design, men jeg bør vel vente lidt med en endelig dom.
http://twitpic.com/4pqr3j