Snak

Mere indhold efter annoncen
Herligt at Spurs ser ud til at have fået "gummi-ben".

Men nu skal vi så lige stramme hjelmen, og snuppe tre point i aften.

Det kombineret med at Spurs taber til City i morgen, og vi kan helt selv afgøre om vi vil med i EL næste sæson.

Herligt med lidt spænding i denne sæson, alligevel.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det skulle gerne være sådan, at jeg har noget at se frem til på søndag kl. 16:00.

Fulham ude plejer dog, at være mere end svært for os.
@ DBR
Man kan jo have tiltro til sine egne evner og vinde de sidste 3 kampe. Så er man 100 % sikker på Europæisk fodbold næste sæson. Ydermere kan man håbe på at city ikke vinder de sidste 3 kampe. Det sker aldrig men man har lov at håbe.

YNWA
@ JohnnyDrama

Det ville være noget af et twist, hvis vi ender op på en 4. plads.
Y. N. W. A. - #JFT97
Lad os bare vinde de sidste 3 og lade Tottenham slå City imorgen. Det vil sætte ekstra meget pres på City, selvom det dog er utopi at vi skulle snuppe 4. pladsen i år. City skal dog møde Stoke. Bare spørg i London hvor svære de kan være at spille imod.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Johnny

Man kan jo have tiltro til sine egne evner og vinde de sidste 3 kampe.


Præcis. Sejre er altid bedre end nederlag, så selvfølgelig skal vi gå efter at vinde de 3 sidste. Så må vi se hvor langt det rækker, og skulle det "kun" være EL, må vi forholde os til det, når den tid kommer. Om ikke andet kan EL vel bruges til at give de unge noget mere rutine, og marginalspillerne kan få lidt kamptræning.

Rent bortset fra at et trofæ jo er et trofæ, og en EL-pokal i skabet er bedre end ingenting.

Men nu skal vi først slå Fulham. Det bliver ikke nemt, det er et solidt hold, og de er oven i købet begyndt at score mange mål.
DBR und Andib

Hell yeah det er utopi. Sandsynligheden for at City mister 4. pladsen er lige så stor som Chelsea vinder ligaen.

Glæder mig til kampen idag. Har altid hadet de tidligere united spillere der er gået hen og blevet trænere. Steve Bruce er nummer 1 over de trænere jeg hader mest af små lorte ligegyldige hold. Mark Hughes er en sikker 2´er. Så der er lidt spænding på det baggrund. Desuden ville det være rart at se Hangeland blive skolet i hovedstødsdueller af Carroll. Tager jeg glæderne på forskud?
YNWA
Jeg glæder mig også. Det bliver rart at se gutterne i aktion igen. Vi har været inde i en rigtig god stime, så derfor har det været ekstra irriterende at skulle vente HELT til mandag med at se drengene.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Det lugter af, at vi igen underpræstere når det er mindst ventet, men Fulham ude er svær og nogen køn kamp bliver det næppe. De kommer med alt, hvad de har, mens vi sejler rundt. Et point vil være det bedste jeg tør tro på og dermed kan vi reelt selv afgøre 5. pladsen. En sejr bringer os i den grad i førertrøjen for 5. pladsen og dermed også en del mere for undertegnede at se frem til på Anfield søndag kl. 16:00.
Jeg kan godt frygte at du har ret mht aftens kamp, Berger.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce