Snak

Mere indhold efter annoncen
Det havde Gary nok ikke gjort.

Spændende afslutning.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
HVORFOR har vi ikke haft den skarphed i bare en tredjedel af kampen?
Never argue with an idiot, people might not know the diffirence.
Der røg mesterskabet.

Tillykke Chelsea.

Jeg mener ikke Fergie stillede rigtigt op i dag. Berbatov kan efterhånden godt gå under betegnelsen ´flop´. Hvorfor skulle Rooney ud for Tevez, når Berbatov vel slog sin rekord i færrest løbede meter i en kamp.

Og Park er altså ikke en rigtig wing. Han skulle have været ude for Nani i pausen, Rafael skulle være startet inde for Neville.
Det eneste rigtige Fergusson gjorde i dag, var at skifte Anderson og Neville ud, omend Neville ikke skulle være startet inde.
Selvfølgelig starter han ikke med en næsten uprøvet 19 årig brasilianer på banen i så vigtig en udekamp, hvor alt taler for, at vi får brug for Nevilles rutine.

Og selvom jeg mildt sagt var ekstremt skeptisk over købet af latino bulgareren, så er det endnu for tidligt at stemple ham som et flopkøb

Når det så er sagt, så synes jeg der er en tendens til, at vi spiller som et bundhold, når vi møder de andre store. Vi så det i sidste sæson, hvor vi gang på gang forsøgte at fedte en føring hjem, og holdt op med at spille bold, når vi var kommet foran, og vi har set det tre gange i denne sæson mod hhv. Chelsea, Liverpool og i dag imod Arsenal, hvor vi slet ikke etablerer et pres i de sidste seks minutter, og Arsenal er klart tættere på 3-1 end vi er på 2-2. Det er ikke godt nok.

I dagens kamp var der dog gode momenter at spore, og vi kom trods alt frem til en del chancer, men afslutningerne manglede, og det ses trods alt hos alle hold, at der på dagen lige mangler det sidste.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Mesterskabet røg naturligvis ikke i dag, men gør det formentlig i de 3 kommende svære udekampe. spillerne mangler efter mine oplysninger lort.motivation, hvilket er under al kritik - lad os håbe på en trods reaktion ala den flotte Arsenal leverede i dag,

Ren lort.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ronaldo havde en daarlig dag, ergo tabte i.

Tak for den dybdeborende analyse, Kong Tut.

Det sparer os for en masse spild, næste gang vi skal forklare en pointtab, at vi nu har fundet et endegyldig og fyldestgørende svar til når kampen går galt
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Skulle det vaere en anden god gang.

Kongen er selvfoelgelig velkommen til, at komme med et modsvar i Barca-traaden senere i dag.

I oevrigt er min kommentar ikke helt hen i vejret.
"I oevrigt er min kommentar ikke helt hen i vejret. "

Hvorfor ikke?
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Hvis nu C. Ronaldo havde vaeret mere traefsikker, havde han sandsynligvis scoret paa sin enorme chance i starten af 2. halvleg og dermed reduceret.

Hvem ved, hvordan kampen havde udviklet sig efterfoelgende?
Annonce