Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er bare slet ikke holdbart det der.. Bliv nu færdig GOG..
Jo, men desværre først fra kl. 18.55.
20
Yes fremgik bare ikke at bold.tv.
Hvor er det da træls at vi ikke får hentet point på de andre 3 når vi nu endelig har muligheden for det...
Og hvor er det da frustrerende at se at Ferguson vælger at tage Tevez ud i stedet for Rooney. Tevez kæmpede i det mindste og havde gejst, mens Rooney var fuldstændig væk hele kampen.
Only One United
Hvorfor spiller Rooney på denne måde? I oktober lavede han mål ved alt han rørte ved. Resten af sæsonen har han været vanvittig dårlig. Tévez viste heller ingen ting. Virkelig deprimenrende kamp.

Jeg tænker at landskampene i onsdag kan have meget at gøre med topholdenes manglende mål i denne runde.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er enig i at det var deprimerende at vi ikke formåede at udnytte at de øvrige resultater flaskede sig.

Rooney har været forrygende i sæson´en indtil videre - indrømmet: han spillede ikke specielt godt i Villa kampen og var slet ikke med imod Stoke - men du får det til at lyde som om han ligeså godt kunne parkere støvlerne på hylden.

-Men hvad siger I til at Ferguson åbner op for at man vil udnytte tilbagekøbs-klausulen omkring Giuseppe Rossi??

er det rent "spin" fra Fergusons side for at presse Tevez til en underskrift, eller hvad?
Collar turned up, back straight, chest stuck out, he glided into the arena as if he owned the fucking place. Any arena, but nowhere more effectively than Old Trafford.
Jeg tror ikke Fergie bruge pressen på den måde.

Egentlig tror jeg bare Fergie vil have 4 angribere.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Tror ikke han vil gøre brug af klausulen vedr. Rossi...
Vi har jo allerede Rooney, Berbatov, Tevez, samt Manucho og Welbeck (selvom de primært bruges mod svage hold og i CC), samt vi har Campbell som er udlejet til Tottenham..
Så det er vel begrænset hvor meget vi har brug for Rossi, selvom jeg godt gad se ham i United trøjen igen engang..
Only One United
Det ser mere og mere ud til at Tevez ryger videre, selvom jeg mere end gerne vil have ham. Var det ikke for ham, så havde vi næppe vundet noget i sidste sæson.
Hans vigtige udligninger i slutningen af en masse kampe, han har været vital for os, og det er ikke ligefrem fordi han er en gammel ræv, han er trods alt kun 24 år gammel.

Campbell på vej tilbage, og nu Rossi? Puha, nogle bliver utilfredse!
Lionel Messi is special because he can make something out of nothing. Emile Heskey is unique because he can make nothing out of something.
Ja synes også det virker som om at Ferguson ikke er så interesseret i Tevez længere.. Hvorfor fatter jeg ikke.. Var også tydeligt at se at Tevez slet ikke var tilfreds med at blive taget ud i lørdags.. Men håber sgu han bliver og får nogle flere kampe fra start, for han er en klassespiller..
Only One United
Annonce