Snak

Mere indhold efter annoncen
God generalprøve synes jeg. Man er i store perioder dominerende, men vi ved jo også at det ikke betyder alverden mod netop Atletico Madrid. Imponerende evne de har til altid at få størstedelen af 50/50 dommerkendelserne med sig. Mærkeligt svinsk af Fred til sidst, det ligner ham ikke.

Der er enormt forbedringspotentiale i 8’eren ved siden af Fred og på højrekanten hvor især Sancho allerede vil gøre en stor forskel når han forhåbentlig er tilbage mod Brighton. Deres dygtige venstreback er helt ude af truppen i dag så fint tidspunkt at kunne få revanche mod dem.

Vigtigt at vi nu også har et klasse alternativ i Eriksen når Bruno falder tilbage til gamle vaner og leverer en stinker som i dag. I en betydende kamp var han for længst skiftet ud men det gælder selvfølgelig om at få 90 min i benene hos de fleste startere uanset hvordan de spiller.

Maguire og Rashford er bedste spillere i dag mens Malacia længe så god ud indtil han blev meget træt til sidst.
Manchester United Brøndby IF
2 ting er godt

Fred fik sparet sig lidt, for han er vigtig for os.
Og spillerne ved der skal lægges på.
Nok psykologisk helt fint.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Intensiteten var i top og det har vi helt sikkert fået gavn af. Derudover kan vi give et lille plus til enkelte spillere, men så heller ikke mere.

Hvor fanden kom det lange indkast fra Dalot lige pludselig fra?!
Manchester United Chicago Bulls
Javier Fernandez
Mener du hernandez altså chicharito?

Jeg synes overordnet set vi spiller en fornuftig kamp. Skidt boldtab af Eriksen ved målet uden det overordnet set ikke skal koste et rigtig fint førstegangsindtryk.

Er der nogen af spillerne idag der er inde i billedet til kampen imorgen?
LUHG
Man må da tænke at de af dem der ikke spillede i dag eller fik meget lidt spilletid bør være med i morgen: Laird, Martinez, Garner i hvert fald.

Mon ikke i morgen hedder noget ala:
?
Laird - Varane/Bailly - Martinez - Shaw/Telles
Iqbal/Donny - Garner/Savage
Amad - Hannibal/Eriksen - Sancho/Garnacho
Ronaldo

Mod Brighton er vi vel ved at kunne give et meget kvalificeret bud der hedder:
De Gea
Dalot - Linde/Varane - Maguire - Malacia
McTominay - Fred
Sancho - Bruno - Rashford
Martial

Så må vi se hvor lang tid det tager for Martinez og Eriksen at spille sig i kampform mens Varane vel skal spille tæt på 90 min i morgen før man kan regne med ham og lige nu tyder det på han stadig er skadet desværre.
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hernandez ja.
Manchester United Chicago Bulls
Deebo

Måske du selv giver en del af svaret... Og så en del små svinestreger så bliver Fred arrig selv om han skal lade være, men han undre sig sikkert også over den Imponerende evne de har til altid at få størstedelen af 50/50 dommerkendelserne med sig.
Så fik vi endnu en opgradering i trænerstaben. Benni McCarthy som first team coach, med fokus på offensiven. Lad os håbe han tager lidt afrikanske bevægelser med sig fra den sydafrikanske liga.
LUHG
Så er dagen endelig kommet!!! I dag kan vi endelig byde vores portugisiske angriberlegende tilbage på Old Trafford og hvor har jeg dog glædet mig til det. Bebe is back!
Manchester United Brøndby IF
Løgnhals :)
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Annonce