Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg synes vi skal holde os til de lange udspark hvis begge vores CBer søger mod hver deres sidelinje og Eriksen søger ned som modtager. Så må det da betyde at modstanderen står højt, og at der er nogle huller enten mellem FB og wing eller inde på midten. Ja det er gammeldags, men lad os nu bare tage hvad de byder os.
Manchester United Chicago Bulls
Fernandes skal selvfølgelig spille. Han går ind i det med ild og sjæl, og jeg forstår ærligt talt ikke den hate han får?? Der er kontakt i straffesparksfeltet, hvor han får gult. Ift. Lfc scoringen, så skal salah da bare pille ned på sin egen banehalvdel og vente på at bolden gives op. Jeg elsker Fernandes´ energi og det faktum, at han kan pisse modspillere og rivaliserende fans af.
Lige for at forstå den helt... Mener du at det gule kort til Fernandes var forkert? For mig var det et klokkeklart dive og det gule kort absolut helt på sin plads.
Manchester United Chicago Bulls
"Fernandes skal selvfølgelig spille. Han går ind i det med ild og sjæl, og jeg forstår ærligt talt ikke den hate han får?? "

Troll??

Hopper ikke på den
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Selvfølgelig skal Fernandes spille, ellers bliver det for nemt for modstanderne når de kun skal lukke ned for Eriksen. Ingen andre end Eriksen og Fernandes bringer noget xfaktor med sig.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg forstår ikke helt den hype omkring elanga. Jo han spillede spændende og energisk i de første kampe for klubben, men efterhånden har man fået syn for at der aldrig er slutprodukt i de ting han foretager sig, bedst illustreret ved at han knalder en sikker scoring på stolpen. Hans løb giver sjældent mening, og mener man at rashford er fodbolddum så er elanga jo helt retarderet. Hans teknik er generelt middelmådig.

Fynboen
Kan vi slippe din drøm om lindelof nu hvor vi har fået Martinez ned i bagkæden? Hvordan ser du i øvrigt hans største svaghed i højden gøre det på et tophold i premier league?
LUHG
Jeg er enig med hensyn til Elanga kan heller ikke se hvad han bringer vi ikke har. Jeg ville da 100 gange hellere give Garnacho de minutter han får. Han har både speed, flair og er kølig foran kassen (Han har X-factor der virkelig kan begejstre fans)

On another meldte alle pålidelige kilder fra både Holland og England i går at Antony har indleveret et transfer request og meddelt Ajax med andre ord det vil få alvorlige konsekvenser for ham som person hvis de ikke lytter til vores bud. Han vil væk og kigger på hus i Manchester as we speak.

Jeg tror godt vi kan melde den handel i hus. Prisen er eksorbitant men jeg stoler på Ten Hag og han giver os noget ekstra i front.
Der er svært med Elanga, synes jeg. Han blev 20 i april, så han er jo en meget ung spiller.

Han har masser af fart, men samtidig virker han til at have særligt tekniske begrænsninger.
Men mod Liverpool har han en flot assist til det første mål. Han laver et klog løb i en kombination med Eriksen og ser Sancho, som han finder med ydersiden. Sådan set ret godt lavet. Han burde også have scoret, da han rammer stangen, og så havde han altså haft et mål og en assist mod et af de allerbedste hold sidste sæson.

Men rygterne går jo også på, at han bliver udlånt, hvis vi køber Antony. Spørgsmålet er så, om det er for at give plads til, at Garnacho kan få spilletid i stedet.

Så er vores offensiv

Rashford, Martial, Sancho, Antony og Garnacho
Og så måske Ronaldo.

Er det nok?
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Ok så Rashford laver én god ting, og så skal Elanga have alt kritikken?

Husk nu hvor ringe Rashford har været igennem lang tid, hvor Elanga har arbejdet hårdt hver gang. Nej det er ikke alt der lykkes for en ung spiller, men han har den rette attitude.

Jeg håber selvfølgelig at Rashford har fået noget selvtillid af målet, og at han starter sammen med Tony i næste kamp, men belært af erfaring vil jeg ikke blive overrasket hvis Rashford bliver skiftet ud til fordel for Elanga i løbet af kampen.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Romano havde Here we go på Antony for et døgn siden, men jeg tror, han har trukket tweetet tilbage… mon ikke den lander snart.

Enig omkring Elanga, Theunitedway. Han får lige rigeligt med kritik. Vi skal hellere prøve at beskytte de unge spillere, men det er ikke stilen for tiden.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Annonce