Jeg kan iøvrigt godt lide at du taler om at debatten rammer rock bottom, når du samtidig forfalder til at kalde andres argumenter gør udtryk for dumhedStupid is, stupid does. Folk må godt kalde mig dum, når jeg dummer mig - bare de gider at påvise det. Det lader blot til at folk vil pröve at insinuere det. Hvis du også lägger märke til det, så kommer det også kun, når folk pröver at miskreditere min person eller mit indhold, og give det et helt andet indhold, end hvad jeg har sagt, blot for at jeg skal pilles ned.
Jeg kan faktisk ikke mindes en eneste debat, hvor du ikke har trukket det kortJa, det sker ret tit. Det er lidt sörgeligt. Jeg var lidt hård ved Geddar, men jeg fandt det lidt provokativt, og langweilich at forlänge debatten ved at snakke om at erhvervelsen af Cesc som 16 årig, og spillere som Cantona er i samme kategori, samt at träkke debatten väk fra det centrale i mit argument, som overhovedet ikke var Webster, som jeg alleree havde konkluderet 24 timer desforinden. Geddar er ikke en af de dumme. Jeg fandt det bare dumt.
Lidt trist, da du ellers er en af dem jeg bedst kan lide at debattere med, da det altid er krævende rent argumentatorisk at krydse klinger med dig.Jeg kan også lide at debattere med dig, fordi du som regel pröver at forholde dig til det debaterede, frem for alle mulige julelege. Du lader også til at have en vis form for ärlighed, som er lidt af en mangelvare her på siden.
Jeg kan også lide at debattere med Geddar selvom vi själdent er enige, men jeg tror faktiskt på at det er fordi vi ikke taler samme sprog, og derved snakker forbi, eller misforstår hinanden. Måske skal vi begge väre bedre til at lytte.
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer”
Suarez - The Ambassador of Kwan.