Snak

Mere indhold efter annoncen
Store chance nu til Villa. Hvorfor?

Bruno dribler oppe på midten.

Virkelig kloge beslutninger
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Lindelegend!

Fremragende fight og overordnet fortjent. Vi vidste jo at de ville løbe tør til sidst og Villa ville være ovenpå.

At forvente dominans og sikker sejr på dette tidspunkt mod et formstærkt Villa hold er godt nok optimistisk. Man var jo det klart bedste hold mens der var friske ben.
Manchester United Brøndby IF
Vi har ikke spillet en hel god kamp i flere måneder, men holdet fighter og giver alt. Det bliver godt med sommerferie til spillerne tror jeg… et sindssygt kampprogram.

Vigtig vigtig sejr, og nu ser top fire tæt ved sikker ud. Meget skal godt nok gå galt hvis ikke, og det har jeg trods alt svært ved at se.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Liverpool er vel stadig det hold, der har størst sandsynlighed for at vinde resten af deres kampe, og gør de det, skal vi bruge ni point mere for at være sikre… det bør ikke kunne gå galt.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Shaw og Linde begge fremragende, lige med undtagelse af ved defensive dødbolde.
Det gik godt i dag, det gør det ikke hver gang.
Men mon ikke svenskeren har vist sig berettiget til at blive?
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er der nogen, der forventer, at United dominerer og spiller sprudlende så sent i sæsonen?

Jeg gør ikke, men jeg forventer, at man træffer kloge beslutninger - også selvom man er udkørt
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Jo katastrofalt at sælge Lindelof. Igen synes jeg man skal købe en back og bruge Shaw mere inde centralt som Martinez backup. I så fald har man 4 dygtige CBs, to der er venstrebenet endda.

Komisk at gå fra Fred til en anden Fred i Radosevic som United og Brøndby fan. Bedre indhop fra Fred i dag men vildt formdyk han er inde i for han var jo fremragende lige efter Eriksen skaden. Han må være tilgængelig hvis der kommer et bud på ham især med udløb i 2024, for svært at retfærdiggøre en ny kontrakt.
Manchester United Brøndby IF
@Deebo - Shaw skal vel ikke sidde på bænken som Martinez back-up? Det er han da alt for god til.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Puuuha hvorfor skal vi gøre det så svært for os selv? Igen mister vi kontrolleren med indskiftningen af Fred.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Nej da men man skal have så meget bredde på backen at han kan rykke derind og spille der 15-20 kampe på en sæson synes jeg.

Kan man sælge Maguire og erstatte hans nuværende rolle med Shaw er det for mig en god deal.
Manchester United Brøndby IF
Annonce