Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan I ikke sende samme forhandler, hvis der skal forhandles mere om Elanga?😂

Så får vi nok ham og McT for 15 millioner pund - som vi tilbyder at betale over 15 år!
Ja du slog mig kun fordi jeg skrev ekstra info. SNYD!

Ja der var også en del hype omkring den handel især når man ser på hans stats som venstreback for Porto. Det viste sig så at han havde et værktøj i kassen og det var at pumpe indlæg ind i feltet fra midterlinjen fordi han ikke var hurtig nok til rent faktisk at komme til baglinjen.

Ret imponerende at man har haft Alexander Büttner i klubben og han næsten ikke en gang er den dårligste venstre back der hedder Alex man har haft. Hver gang jeg hører ordet middelmådig tænker jeg straks på Telles.

McTominay skal man have en del for at lade smutte, men jeg har ærlig talt svært ved at have ondt af Everton hvis de ikke en gang gider betale £10m for Elanga må jeg indrømme :)
Jeg tror ikke prisen er meget mere end det, og det er imo alt for lavt især fordi han er en af de få spillere som stadig kører på sin ungdomskontrakt på sølle £5k om ugen. Jeg håber stadig man kan få £15-20m for ham.
Manchester United Brøndby IF
“ Alexander Büttner “

Nåh ja, for pokker! Ham havde jeg hel glemt. Han var godt nok helt umulig😀
Det er ellers vildt med de sæsoner Telles havde med sig i bagagen. Jeg troede, at han blev et hit med det samme.

Og nu skal I ikke lige smide en Alex-back forbandelse ind over, tak, der fiser en rundt lidt vest for Manchester, vis formkurve heller ikke har været for prangende.
Nåh ja, for pokker! Ham havde jeg hel glemt. Han var godt nok helt umulig
Han scorede på et klodset men flot solotur i sin debut men det viste sig hurtigt at det var samme scout som havde anbefalet Bebe der havde kigget på ham.

Sikke en karriere han har haft efter United :D

Dynamo Moscow
2016→ Anderlecht (loan)
2017–2019 Vitesse
2020–2021 New England Revolution
2021–2022 RKC Waalwijk
2022– De Graafschap

@Tue
Ja helt vanvittige stats som back. De snød godt nok må man sige. Hvem er Alex fra Liverpool? Den kan jeg sgu ikke lige regne ud så sent på aftenen.
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
“ Everton hvis de ikke en gang gider betale £10m for Elanga må jeg indrømme “

Vi har ingen penge - og er også presset på det lorte FFP. Jeg fatter ikke det system - ja, vi smed lidt rundt med tåbelige penge et par år, men har jo solgt før det og især det seneste år.

Men tilbage til ingen penge, for dem skal vi have tre startere og to tre til truppen. Det bliver svært🙈
Men tilbage til ingen penge, for dem skal vi have tre startere og to tre til truppen. Det bliver svært

Ned og hent en sportsdirektør fra Italien eller Spanien. De er vist mestre i at hive lejeaftaler med købsoptioner de aldrig har tænkt sig at udnytte :)

Men ja ffp er sgu en kompliceret omgang. Det eneste jeg fatter er afskrivning over kontraktlængde på køb mens salg giver fuldt beløb med det samme. Egentlig mærkeligt at Everton er i problemer efter Gordon salget, er det lønningerne der presser eller har jeg glemt nogle store køb for nyligt?

Måske er det ejeren der bilder jer ind at der ikke er penge pga. ffp ligesom nogle United fans har en teori om med Glazers :)
Manchester United Brøndby IF
Og vi solgte Richarlison for et år siden. Vi har en del alt for dyre spillere. Vi er ikke i nærheden af top klubbernes løn, men i forhold til et bundhold er det for meget. Og vi har mange vi ikke kan komme af med pga. lønnen som med Telles. Ingen klubber der vil have spilleren, kan betale lønnen.

Vi bygger jo vildt stadion og så blev vi ramt af Rusland-Ukraine krigen.
Usmanov smed masser af penge i klubben, i form af sponsorater af træningsanlægget, på stadion osv. og var vel den virkelige ejer.
Han blev lukket helt ned som Roman i Chelsea og nu er det bare direkte mod afgrunden.

Aviserne skrev om en lidt tvivlsom aftale omkring det nye stadion. Klubben og Usmanov havde, eftersigende, indgået en aftale om Usmanov ville betale 30 millioner pund, for retten til at byde på det nye stadions sponsor-navn😂
Ja helt vanvittige stats som back. De snød godt nok må man sige. Hvem er Alex fra Liverpool? Den kan jeg sgu ikke lige regne ud så sent på aftenen.


Alexander Arnold :)
Hahaha, var der ikke noget med Bebe havde været hjemløs eller ikke spillet organiseret bold før i en sen alder? Ellers er jeg hel galt på den.
Annonce