Snak

Mere indhold efter annoncen
Lindelöf er elendig i dag. Hamrende irriterende at man pt har 3 backs som alle er ude og skal spille med saltbøsse 1 eller 2 dernede.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Prøv nu at se vild med hans i stedet for, eller en gang Charlie tv.😂 så op med humøret lille mand
Ja, udover der så er hul i skroget nede bagved ... men så må offensiven jo pøse vandet ud af båden imens ... ETH, where are you? — Indtil videre, er jo Højlund jo ikke blevet skiftet ud, men ja? Der skal i hvert fald spilles bedre bold fremad og lappes det (store) hul bagved (selvom det selvfølgelig ikke er muligt, skader in mente).
Onana var bedste mand i de første par kampe udover den enkelte fejl mod Wolves der ikke blev dømt, så man husker vel også hvad man vil huske. Der havde han masser af gode redninger da Wolves og Spurs gang på gang løb igennem.

At spekulere i hypotetiske scenarier omkring hvad en anden målmand havde gjort på en flad afrettet afslutning i feltet er ligegyldigt. Fejlen er hos først Casemiro og derefter hos Lindelof der med sit gode ben forærer dem en chance mere efter man ellers havde forhindret angrebet som Casemiro forærede dem.

De Gea havde måsket forventet Lindelofs idioti fordi han kender medspillerne bedre og derfor været bedre placeret da der pludselig opstår en skudmulighed til Jensen, men så lad os da sætte den store tyrker i mål og håbe han kan redde alle de hjerneblødninger det hold disker op med. Det er jo der problemer ligger åbenbart.
Manchester United Brøndby IF
😂😂😂
Mere indhold efter annoncen
Annonce
For min skyld er vi efterhånden så desperate at man lige så kan godt smide Antony ind på venstrebacken. Lindelof er nærmest et større minus end Amrabat på den back.


Ja hvorfor ikke. I Brøndby er det lykkedes med Divkovic, en anden offensivspiller, som manglede at være kampafgørende, men i det mindste havde et godt fighterhjerte.

Fasthold Evans, Maguire og Lindelöf i et tremandsforsvar. Smid Antony ind på den ene wingback, Dalot på den anden. Casemiro, Amrabat, Bruno central midt. Mount 10´er og så både Rashford og Højlund oppe foran. Ja, jeg ved godt, det er 12, men det har vi efterhånden også brug for for at vende det her lort.
To bedste fodboldtrænere verden har set: Sir Matt Busby og Sir Alex Ferguson. Begge i verdens bedste klub.
Lad os snakke om noget andet end de sædvanlige syndere.

Jeg er skuffet over Amrabat.
Han blev hypet om, som en der havde styr på afleveringer, løb med bolden, tacklinger og dækkede alle græsstrå på banen.
Men han er simpelthen for tung i det, ligesom Maguire.
Men man kan ikke være i Premier League med så lav acceleration, så lav mobilitet og så lav topfart - Ingen af ens andre kvaliteter når at komme til udtryk så.


Jeg håber ikke vi bringer ham ind, men går efter en mere slank atlet i stil med Bissouma.
Men en stædig debattør har jo fastholdt hvordan eth har revolutioneret United allerede og ofte argumenteretfor Lindeløfs talrige kvaliteter samt foreslået svenskeren både som back og som 6´er. Alligevel er der ingen der går i rette med disse udsagn når de jævnligt gentages.
Det nu voldsomt som du omtaler Onana igen og igen, men det må jo være fordi han er i centrum på den ene eller den anden måde, ja hvad ved jeg.
Nå come back i 2 halvleg ETH giver fyrene en rusketur og så skal i bare se løjer og nye boller på suppen. 4 - 1
GGMU
Vi er en dårlig joke...med klovne på banen. Det har vi været i mange år, hvor vi ikke har været et hold, men en flok individualister med en svag psyke.

Man kigger misundeligt på LFC der henter Mac Allister, szoboszlai og Gravenberch og integrerer dem hurtigt...brikker der passer ind. Tottenham der mister deres markant største profil og får ny træner, men kommer alligevel styrket ud. Howe der hurtigt får implementeret sine ideer og skaber et kompetent Newcastle. Emery med Villa...gode resultater og allerede en identitet.

Vi er et stort rod uden en plan på noget somhelst niveau. Det er utroligt hvordan man kan pisse den succes væk vi havde så hurtigt....det kræver alligevel en vis inkompetence! Hvorfor er det, vi ikke kan ligge en god plan og eksekvere den på klub niveau? Er vores spillere dummere end andre holds spillere, siden de iflg.ETH aldrig følger hans instrukser? ....nå ja - det er skaderne...når alle mand er tilbage, så bliver alt godt - for man har jo altid en fuld trup at arbejde med....i drømmeland.

Annonce