Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor er det latterligt at intet går Uniteds vej. Har set mange af de her, hvor målet står. Senest i superligaen med AGF hvor Mortensen klokkeklart gik efter den i en offside position men fordi de ikke var ham der scorede så stod målet.
Det tager dem 3,5 minut at se på det, Maguire bliver der begået straffe på da Muniz laver benspænd, det er den eneste indflydelse Maguire har. Jeg er så træt af moderne fodbold.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Man kan efterhånden ikke undgå at føle sig forfulgt af VAR i hvert fald. Interessant kendelse.
Manchester United Brøndby IF
Den er i hvert fald ikke clear and obvious.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Maguire bliver der begået straffe på da Muniz laver benspænd,

I ville heller ikke kunne få straffe, da Maguire er offside.
Fast inventar på Sektion 12. Loyal støtte af Spurs siden 1981.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej det er jo det! Bår den tager så lang tid OG dommeren skal ud og se den..
er den så clear and obvious?


Nu var jeg lidt bombastisk sidst så nu spørger heg forsigtigt.
Er der ikke flere pasninger og lidt bedre spil i dag?
Nej 3 minutter... clear and obvious... man bliver træt
Dejlig underholdende at måske verdens bedste keeper til det korte opspil er reduceret til at losse langt hver eneste gang uanset om han er under pres eller ej.

Mon ikke Fulham får et heldigt afrettet mål snart og så går spillerne helt ned mentalt med alt den modgang der rammer dem med skader, VAR kendelser mm.

Jeg gætter et afrettet Pereira langskud hvor Maguire noteres for et selvmål inden de imploderer.
Manchester United Brøndby IF
Jeg turde ikke skrive det Deebo, at Onana bare losser den frem uden adresse, da jeg har været meget efter ham.

Det i hvert fald skidt at han er den målmand i Pl som har 4 dårligste afleveringsprocent i lange afleveringer.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Garnacho har været lidt bedre med i dag mens Antonys største bidrag er at han løber defensivt. Daniel James var en større trussel offensivt og arbejdede lige så godt defensivt..
Manchester United Brøndby IF
Annonce