Snak

Mere indhold efter annoncen
Og nu misser Bruno Liverpool-kampen. Fucking idiot af en anfører. Har virkelig fået nok af ham.
Silkeborg IF siden 1997 Manchester United siden 2004
måske det var bevidst gjort af ham
Hvis ikke ETH ryger nu, så er det fandme skidt.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Kan ETH overleve den her?

Og jeg spørger IKKE for at være polemisk
ETH får kampen på tirsdag med. Når vi så ikke er videre i CL, ryger han, er mit bud
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tænk at en dansker endelig scorede på Old Trafford og så var det ikke engang Højlund.

Sædet under ETH må virkelig være brandvarm lige nu, og hvis/når vi officielt er røget ud af CL, så er det svært at se hvorfor han skulle få længere snor. Et halvandet år med over 3 mia kroner brugt og alligevel så uduelige.

JEg skammer mig!
Silkeborg IF siden 1997 Manchester United siden 2004
Tror han fyres efter 2 nederlag i ugen mod Bayern og Liverpool - der er efterhånden tradition for at United managers fyres efter at være blevet smadret på Anfield.
Måske han reddes af sin nylige pris og det faktum, at truppen performer så ringe.

Gad vide hvad selv samme trup kunne gøre i en klub ala Brighton/Brentford, hvor der intet pres er.

Fernandes’ gule kort redder ham da fra at være en del af et potentielt julemareridt næste søndag.
Shit det var ringe forsvarsspil og mange fejl. Man havde over 70% af spillet, men formåede aldrig at blive farlige, mens Bournemouth scorede på alt. Billings mål ville en De Gea have reddet. Jeg vil ikke være imod Onana, for De Gea var altså også ret ringe mod slutningen af sidste sæson, og han ville aldrig kunne lære at spille med fødderne - Pep smed også Hart på porten på et tidspunkt, hvor han var engelsk landsholdskeeper, fordi han ikke var god med fødderne.
Men jeg er lidt skuffet over Onanas fald i niveau ift. hvad jeg så fra ham i CL i sidste sæson.
Sammenligning med Hart røg for City er søgt. Da han end ikke var bedre end Schmeichel. Men blev udelukkende valgt til grundet sin nationalitet. Alle kunne se Hart ikke var god nok, for et hold som ville være de største og vinde de største trofæer. Pickford er jo heller ikke en klasse keeper, blot fordi han står for Three Lions..

Onana skal seriøst arbejde på positionering samt reaktionsevne. For lige nu står han jo blot som blind passager. Men det grænser sig til det groteske hvor dårlige fodboldspillerne bliver, så snart destinationen hedder Manchester United de forgangene +10 år..
Manchester United & Indianapolis Colts Deutschland Weltmeister 2014 !!!
Annonce