Snak

Mere indhold efter annoncen
Havde intet med Greenwood at gøre. Jeg refererede til at Deebo kritiserede klubbens tidligere indkøbspolitik, noget som du har gjort til hudløshed ;-)


Jeg er slet ikke med Bottle - hvis du vil lave stikpiller så var det måske en ide at gøre det ordentligt og måske formulere sig udover 2 sætninger så man har en chance for at forstå hvad det er du mener? :-)

Er det Glazers indkøbspolitik du mener det er helt på månen jeg har kritiseret så tænker jeg jeg så langt fra er den eneste der har kritiseret den - ja jeg tænker det faktisk er svært at finde nogle United fans der IKKE har kritiseret den.
Rashford kunne jo have haft to målinvolvernger i en tilsvarende kamp, og selvom vi ønsker os mere fra ham, så må man sige, at han trods alt skaber ting. Han frustrerer, men npr holdet stadig ikke fungerer super, så vil individerne oftest have det svært.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Ja, hvis Mount havde scoret, ville Rashford nok have fået en assist. Men det var jo ikke rigtigt bevidst, det han lavede i den sekvens, som kunne have ført til mål. Den sidste skal Garnacho selvfølgelig score på - den kan man ikke klandre Rashford for. Men chancen fik han altså kun fordi Fulham pressede højt, og fordi fFulham forsvareren lavede en fejl, man ikke må lave på det her niveau.
Bryan: Jeg mener også bare at Antony måske ser bedre ud imod på papiret svagere modstandere i eksempelvis EL eller de to Cups. Vi kan hurtigt blive enige om at han ikke har slået til i PL, men måske kan han få et løft ikke mindst også på selvtilliden ved at få nogle lidt lettere kampe. Jeg vil i hvert fald ikke afskrive ham 100% på den højre wing.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
@Bryan

Nu ikke så krænkelses parat. ;-)
Ikke stikpiller blot godmodig drilleri.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er Ugarte "sikker"? I skriver mange af jer, at han er ønsket på midten i en ideal-opstilling.

Hvor ser I PL? Har opsagt mit Viaplay
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
EDIT: xxxXXXxxx

lader lige link oppe i 5min

har selv Viaplay men jeg ved flere bruger denne.

Tester den faktisk lige nu i CP - Brent kampen da jeg overvejer at opsige Viaplay efter jeg nu ikke kan dele den med min far.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Er Ugarte "sikker"? I skriver mange af jer, at han er ønsket på midten i en ideal-opstilling.


Nej. Han er udeladt af P$G´s trup så forventningen er at han skifter.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Mange tak drenge for altid gode og hurtige svar.

Kunne virkelig være rart med en kapabel midtbanespiller, og så ud med Casemiro eller McT
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
@ TUW

Om Antony har en bedre kamp eller ej har længe handlet om han har set godt ud defensiv eller ej. Nærmest stort set aldrig offensivt. Jeg kan ikke huske hvornår han har haft en god offensiv kamp - kan du?

Tænker det vigtigste er at vores kantspillere skal kunne levere noget offensivt og ikke defensivt al den stund hvis det udelukkende handler om et defensivt udtryk ja så kan vi jo ligeså godt sætte en HB derop.

Jeg ser ingen grund til at give en spiller chancer i de lettere kampe hvis ikke man tror på ham for så ville jeg hellere forsøge andre back up løsninger i enten Pellestri eller Mount der måske er mere kød på til fremtiden hvis vi får skader som er årsagen til at alternativer testes i mindre kampe.

@ Bottle

Fint med drilleri, men den falder bare lidt til jorden hvis ikke du kan formulere hvad det er drilleriet går på da det åbenbart hverken handlede om Greenwood salget eller Glazers tidligere ageren i spillermarkedet. Hvad det så handlede om svæver fortsat i vinden :-)

@ KO

Takker herfra da jeg også er irriteret over at Pr.L kampene er spredt rundt på så mange kanaler efterhånden ;-)

Angående Ugarte så skulle han være en opgrade af Fred forstået på den måde at han har god energi, laver mange bold erobringer, god fysik og god på bolden men at han også er meget risikofuld i sit spil, ikke særlig disciplineret og kan lide at drible og gå med frem. Hverken en upgrade af Fred eller det sidste rimer på den rene 6´er vi er ude efter og som skulle frigive Mainoo på 8´er positionen.

Ja faktisk lyder det mere som en 8´er end som en 6´er og først og fremmest hæfter jeg med opgraderingen af Fred´ lidt flyvske og udisciplinerede måde at spille på som en bekymring.

Hvis Mainoo og Ugarte kan finde ud af at fordele 6´er rollen (og 8´er rollen) in game kan det måske være en mulighed, men det lyder som noget der tager rigtig lang tid at træne og mange kampe at spille ind i så fald da den form for forståelse jo ikke bare kommer af sig selv, men kræver mange kampe sammen.
Annonce