Snak

Mere indhold efter annoncen
Der skal arbejdes med genpresset, og servicen til spidsangriberen.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Jeg kalder den og siger det her er det dårligste United hold nogensinde...
Fernandes bedste berøringer de sidste 3 kampe har været dem, han er hoppet over.
Kan kun være enig - der er godt nok en tynd kop te vi serverer…
Den er helt gal med indstillingen. Arrogant tilgang hvor kun Amad ligner en der prøver.

Det er sådan en kamp man kan forvente af et hold der har vundet sine 3 første kampe og bare skal have den overstået men ikke fra dette hold.

De mangler sgu professionel stolthed hvis de ikke en gang gider komme ud til sådan en her kamp med bare en smule intensitet når man ikke har vundet sine 10 seneste europæiske kampe.

Tror næsten et PAOK mål vil være en fordel lige nu for at få dem i gang. 0 udskiftninger i pausen vil sende et skidt signal om Ruud som træner for der er masser at tage ud. Dalot, Bruno, Garnacho især virker uinteresseret og det er sjældent man kan sige det om netop de 3.
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vores u18 hold kunne have gjort det bedre
Forstår ikke hvordan man kan være bekendt og har et ønske om at være på det historisk dårligste United hold?.....det er da pinligt som spiller at være en del af
Fyldestgørende referat af første havleg: 45 minutter 7. november 2024.

Hold da op vi er godt nok mestre i at misbruge hjørnespark. Vores indlæg og rutiner er simpelthen det absolut værste. Bare én gang smæk den til bagerste stolpe lad os se hvad der sker.
Var det virkelig så stort? Synes det havde været tyndt ud fra den sidste vinkel man fik men det er nok en af dem hvor VAR havde ladet den stå uanset hvad.


Enig. VAR ville ikke underkende, hvis han havde fløjtet, men jeg synes heller ikke, at den er entydig nok til, at VAR skal gribe ind.

Der skal godt nok mere tempo og koncentration ind i spillet…
Hold da op vi er godt nok mestre i at misbruge hjørnespark. Vores indlæg og rutiner er simpelthen det absolut værste. Bare én gang smæk den til bagerste stolpe lad os se hvad der sker.
Det ligner mere et Bruno problem. Når Eriksen har slået dem så synes jeg ofte man har været farlige.

Nå en interim træner med intet at tabe kunne virkelig sende et signal her ved at smide Eriksen ind for Bruno i pausen. Mon ikke det bliver i stedet for Ugarte så vi kan køre old boys midtbanen fra 2022?

Den her præstation er næsten værre end første halvleg mod Pool og Spurs. Der var det i det mindste tale om kvalitetsforskel og spillere der bare ikke anede hvad de lavede. Det her PAOK hold er ufatteligt ringe og har haft flere afslutninger bare ved at slå den langt op på Linde der taber sin duel.
Manchester United Brøndby IF
Annonce