Total styr på FCSB må jeg sige og meget godt spil oppe foran med en masse løb fra Højlund, Eriksen, Mainoo og Malacia der bare får bolden lidt for lidt i hullerne synes jeg.
Martinez står sgu og varmer den alt for meget når der er masser af løb på både kanten og i half space foran ham. Super frustrerende at se ham spille den for meget bagud og til side efter at løbene er lukket. Men han er der og klar til pasningerne vi ved han har og har da også lavet nogle stykker.
Kunne godt tænke mig at se noget mere fra Maz i samme rolle i hans side da vi har haft klart flest angreb i venstre side.
Ligner at det er Mainoo der spiller 10´er og ikke Bruno og ja det har ikke været hans bedste kamp, men han er der til Højlunds aflevering som han jo skal score på. Også en god halvleg af Eriksen der virker til at forstå løbe mønstre og pasninger i Amorims system omend det er tydeligt at benene eller fysikken bare ikke er der, men oplagt kamp at lade ham spille i.