Snak

Mere indhold efter annoncen
Godt nok sløjt, men smart set af Fonseca med at smide Lacazette ind, han er god til at skabe overtal på midten.

Garnacho har været skandaløs siden han missede en 100% chance.
Dorgu har været elendig I flere kampe nu, Amass bør få chancen snart igen.

Det er vildt så mange løb som Højlund tager, uden at Dalot eller Garnacho spiller ham i dybden.

Latterligt at han tager Højlund ud, fuldkommen pinligt at man lader Garnacho blive inde. Jeg kan godt forstå hvis Højlund smutter fra det her til sommer. Han har nok de værste holdkammerater set i nyere i forhold til sammenspil. Som Rio Ferdinand siger, så virker det til at "kanterne" i United pt. slet ikke har forståelse for angriberens løb og kun vil gå selv. Han fremhævede Giggs som havde klare linjer fra sin angriber, og angriberen kendte til spillemåden og afleveringerne fra Giggs.
Måske lille hjælp med det røde ..
Ja synes vi var lidt heldige med det røde til tolisso…det lignede rent uheld, men frispark var der jo. Nu er der til gengæld ingen undskyldning for ikke at vinde….vi skal ikke ende i straffesparkskonkurrence
Godt nok et tyndt rødt!

@lekarner

Jeg forstår heller ikke hvorfor det ikke er Garnacho der ryger ud og får bænken de næste tre kampe.
Kunne have været lækkert at se Chido komme ind i stedet for Mainoo som 9´er nu her, men vi er 11 mod 10 og skal se at få fat i spillet igen.

Fatter ikke hvorfor det tog så lang tid at få Mount ind.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Højlunds bedste kamp i 2025 btw - jeg synes han har været fremragende indtil kræfterne slap op.
Ligaen er ligegyldig - nu er det bare om at give alt
Ja men jeg må indrømme at jeg ikke kan se os slå Bilbao så dårligt som vi spiller. Det er simpelthen elendigt.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Kom nu United!!!
Hvad er det for en attitude af Garnacho. Først en skandale aflevering til Dorgu hvor han bare trækker armene ud, derefter i en ny situation dribler han direkte ind i modspilleren (fair nok at udfordre og tabe duellen), men så lunter han bare selvtilfreds tilbage. Simpelthen en skod attitude at have, han er slet ikke god nok til at have sådan en attitude.
Annonce