Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er også bekymrende, Alsen.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Klar til den tolvte?

Jeg kan anbefale dig en tur på The Brickhouse, et fantastisk sted, hvor man næsten kun spiller Manchester-musik. Stedet er rockerkoldt med mursten og øllene er pisse kolde og umulige at holde ved, men jeg elsker det.

Der er vist ovenikøbet 20 års jubilæum den tolvte.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Turen er kommet i fare. Vi havde fået lovning på 3 sæsonkort, men det er tilsyneladende ikke fastlagt, om vi får dem eller ej - endnu. Vi har af hensyn til fly dog sat deadline i løbet af næste uge, så afklaring er på vej. Jeg fik i øvrigt tilbudt Brum, men det var på min fødselsdag, og invitationerne var sendt ud. Men det var vel en god kamp? Var der ikke en større dansk delegation afsted til den kamp?

Min kammerat, der tilbød mig at tage med, havde haft et 4 timers black-out på Bishop og en kvittering i lommen på beskedne 30 pund for strip dagen efter. I regret.
\\\"He got a cake but when it was Roberto Carlos´s birthday, the president of Anzhi gave him a Bugatti. \\\"I don´t expect City to present Yaya with a Bugatti, we only asked that they shook his hand and said ´we congratulate you´.
Jo, der var godt nok mange danskere på Bishop til den kamp. Jeg tror de rejste med fanklubben. Snakkede med er par stykker af dem som jeg har mødt før derovre. De er meget spøjse.

Jeg går ud fra det var strip på Long Legs, der brugte jeg 80 pund fredag og 50 lørdag. Fantastisk sted. Håber din kammerat havde en god tur.

Håber jeres tur ikke mislykkes, det er sgu den sjoveste weekend man kan have sig. Men det er nok urealistisk dyrt at forsøge at få billetter på det sorte marked til lige præcis den kamp.

Havde dog en ekstra hård tur med 4 kampe på 4 dage. United lørdag, Blackburn søndag, Bolton mandag og så selvfølgelig Blackpool som var klart den fedeste kamp. De der 5-0 sejre er sjovere at overvære i fjernsynet, på stadion gør det ikke noget med spænding og intensitet.

\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Det håber jeg heller ikke - og så igen. De tre sæsonkortholdere er en far og hans to sønner. Faren har så vist været alvorlig kræftramt, og derfor har de lejet deres sæsonkort ud. Nu er han så vist i bedring, og han planlægger så måske at gøre comeback mod Shitty, hvis fremgangen fortsætter. Så det er en lidt en blandet følelse, vi sidder med.

Det lyder som en fed tur. Du må have overtalelsesevnerne i orden, når du kan forhandle et tillæg på 4 ekstra dage ind derhjemme. Har hun nogen søstre i alderen 14-24?
\\\"He got a cake but when it was Roberto Carlos´s birthday, the president of Anzhi gave him a Bugatti. \\\"I don´t expect City to present Yaya with a Bugatti, we only asked that they shook his hand and said ´we congratulate you´.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
He He ja, det er lidt svært at skælde en mand ud for at være i bedring ovenpå kræft.

Jeg er heldigvis selv leveringsdygtig i tvillingesøstre indenfor den nævnte aldersgruppe, så de har hjulpet storebror. Ikke gratis dog...

Det hjalp dog også, at jeg havde min svoger med på hans første tur. Han gik fuldstændig amok på Long Legs - han trængte vist til at komme ud.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Ferguson tager sin del af ansvaret:

http://news.bbc.co.uk/sp…381210.stm?

Når man skifter så meget ud, er det jo dobbelt fjollet også at spille med et system, som mig bekendt aldrig er prøvet før.
Ved ikke om systemet ikke er prøvet før, men det med at stille et stort set rent andethold i Cup kampene er prøvet masser af gange før.

Det er virkeligt utroligt at se spillere, som ofte gør et fornuftigt indhop sammen med førsteholdet eller selv spiller der i længere tid, spille så ringe, når de ikke har førstholdsklipperne at læne sig op af. Gibson goes without saying, men mere chokerende var det at se Anderson, Scholes, Owen og Chicharitos indsats indtil Giggs og Nani kom ind.

På den fede side, må vi være helt ulideligt irriterende for fans af andre hold i år. Uanset hvor ufatteligt ringe vi spiller, så taber vi ikke undtagen i den komplet ligegyldige Mickey Mouse Cup. I går spillede vi som et - uinspireret - League One hold indtil vi skifter en 37-årig waliser og en humørspiller fra Portugal ind. Det må være SÅ irriterende.

\"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you, and you’ll not even able to touch it if we lose. And for many of you, that will be the closest you will ever get. Don’t you dare come back in here without giving your al...
...og skifter til et system, hvor Michael Owen ikke skal agere kreativ forreste midtbane, hvor Obertan rent faktisk bruges på fløjen, hvor spillet ikke klumpes ind over midten og hvor O´Shea ikke skal fungere som hård angrebsback. Ferguson kunne jo have overvejet at gøre det fra starten.
Fattede heller ikke hvad Fergie havde gang i med systemet igår. Jeg sad helt og blev lettere irriteret på ham.

En slags 4-3-1-2 opstilling. Det mindes jeg ikke, at have set fra Uniteds side før. Owen i den kreative rolle bagved angriberne. Jeg mindes faktisk at han spillede en håndfuld kampe i den rolle for Newcastle med rimelig succes, men igår havde han ikke noget at byde på der.

Systemt skabte absolut ingen bredde og absolut ingen plads at spille på. Hvilket jo siger sig selv er åndsvagt når man møder et hold hvor det trods alt må forventes, at vi er bedre fodboldspillere på hver plads.

Systemet blev selvfølgelig ikke hjulpet af, at Gibson og Anderson spillede helt forfærdeligt og især Anderson lavede fejlafleveringer som simpelthen ikke må forekomme på det her niveau. Scholes spillede egentlig helt fint, og var som den eneste istand til at spille bolden rundt på den lille plads. Men hans indflydelse var stærkt begrænset af, at der ikke var hverken nogle kanter han kunne brede spillet ud til eller plads til dybdeløbene af Hernandez.

Nå, men vi er jo også United og nogen gange insistere vi jo på, at gøre tingene på den besværlige måde. Og det er jo også meget underholdende.
"Wonder, and it's no wonder"
Annonce