Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis de når den første januarkamp omkring d. 1. eller 2., plejer der at komme en FA cup runde ugen efter, så det er vel kun 2 eller 3 PL kampe AFC spillerne misser.
Har ikke sat mig ind i det så det kan sagtens passe. Det kommer vel også an på hvor langt de når selvom de alle spiller for ret gode landshold.

Han ender med garanti i PL - men som jeg læser det, er han wing. Er han “ren” wing, passer han vel ikke ind hos jer?
Han var virkelig god mod United som kant. Ved du hvilken bred position United godt kunne omskole ham til? ;)

Ej er enig, det virker som et dårligt match og jeg har også svært ved at se United investere i yderligere offensive kræfter der ikke er en 9´er efter Mbeumo. Skulle man hente en ung kantspiller så ville jeg sige Roger Fernandes hos Braga som skulle være en type der passer bedre til en omskoling da han vist tidligere har spillet back/wingback. Han er ligesom Amad bare ikke så stor heller men ser spændende ud.
Manchester United Brøndby IF
“ Han var virkelig god mod United som kant. Ved du hvilken bred position United godt kunne omskole ham til? ;) “

JA! Men jeg turde ikke skrive det igen - et par snakker jo om ban, banter osv.😂😂
Synes bare prisen taget i betragtning (går ud fra at han er billig), så er det bare altid spændende. Når man kun er 19 år og muligvis villig til at blive omskolet (i modsætning til Garna), så kunne det netop være en af de handler der senere hen kan være en kæmpe gevinst. Tænker en offensiv wingback ala Amad eller en lidt bredere offensiv midt kunne være passende for den unge belgier.
Er i hvert fald flere Premier League-klubber der er interesseret i ham her i blandt Chelsea, har læst flere steder at selvom hvis det lykkes at lukke Gittens skulle man stadig være interesseret i ham, interessen og næppe bliver mindre af klubbens situation.

Men der kunne sagtens blive kamp om ham og flere Premier League midter klubber vil nok kunne tilbyde ham fast spilletid

Kunne godt ligne sådan et Brentford, Crystal Palace, Brighton køb.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
“ her i blandt Chelsea “

Det kan da umuligt passe!

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg ved det godt det lyder utroligt 😉
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Synes bare prisen taget i betragtning (går ud fra at han er billig), så er det bare altid spændende. Når man kun er 19 år og muligvis villig til at blive omskolet (i modsætning til Garna), så kunne det netop være en af de handler der senere hen kan være en kæmpe gevinst. Tænker en offensiv wingback ala Amad eller en lidt bredere offensiv midt kunne være passende for den unge belgier.
Nu er der jo stadig nok ret stor efterspørgsel hvis han skulle sælges, så helt billig er han næppe. Jeg tænker bare ikke at United er i en økonomisk situation hvor man har penge til at investere i sådan nogle muligheder medmindre man har et oplagt "need" på den position eller vi taler en helt unik mulighed for et kæmpe talent ala Yoro. Som sagt så tror jeg at Roger Fernandes, som man tidligere er blevet linket en smule med, vil være den unge kantspiller man kigger på til fremtidens wingback de kommende vinduer, men kan ikke se der bliver hentet mere offensivt efter en 9´er i dette vindue.

@Tintin
Haha nej den tror jeg sgu heller ikke på. Chelsea virker ikke som en klub der er interesseret i unge talenter som de ikke har behov for (er stadig sur efter Quenda...)
Manchester United Brøndby IF
Der er 4 spillere, der helst skal sælges - hvor der heldigvis er røg omkring dem alle lige nu.
Bliver de solgt, og kommer Mbuemo helt i land, synes jeg allerede det har været et af de bedste vinduer længe. Sidste år var egentlig også OK.


Helt enig NVM - kan blive en virkelig god sommer for os, men mon ikke der for alvor sker et ryk efter d. 1/7 hvor mange klubber kigger ind i et nyt PSR år?

Bortset fra en striker så vil jeg mene vi mere eller mindre er i mål med de vigtigste in/outs hvis vi kommer af med de 4 og forventelig signer Mbeumo indenfor kort tid. Det skulle i hvertfald være tæt på med Mbeumo. Vigtigt at have Mbeumo ind inden pre season starter hvor det er mindre væsentlig at salgene strækker sig over længere tid udover den almene udbud/efterspørgsel mekanisme i forhold til en deadline af vinduet.

@ Goddag

Jeg lytter meget til Muppetiers som har haft ret i de fleste ting de er kommet med er min erfaring og der er også kommet transfer news herfra selvom det er news de blot videregiver fra kilder de selv mener er pålidelige. Men ellers så har jeg ikke andre kilder end de fleste andre hvor Tier 1 kilder som Romano og Ornstein selvfølgelig vægtest højest ;-)
Vi skal vinde premier league i 2028 ifølge Berrada, hvor det er vores 150 års fødselsdag. Om det er realistisk eller ej, så er det eftersigende ambitionen :-)
Og eftersigende - tror det var the mirror? som jeg ikke er sikker på er så troværdige.. så skulle Mbeumo ikke være den sidste signing. Der skulle vist ledes efter en wingback, midtbane, angriber og keeper, nævner de.

Bryan
Tak for svar. De er totalt troværdige, men årha.. jeg skal virkelig stramme mig an til at lytte, for synes virkelig han er søvndyssende, at høre på haha...
Om man kan lide ham eller ej, altid troværdig eller ej, så er Goldbridge, for mig, mere interessant, at have kørende i baggrunden. Men indholdet må naturligvis være vigtigst.

Deebo
Det er nemlig lige det! Men Amorim skulle være besat... så måske det er første trin i vores raket mod 2028 og man har en plan derfra.
Nør til Arsenal for 11 mil euro.. det havde altså også fristet mig.
Skal nok lukke døren, fra nu af, til det nostalgiske "har været" rum, hvor jeg nævner, at det 100 p havde været en signing Fergie havde set i sin tid.
Han er ret undervurderet, en soldat, der virkelig kæmper hvad han har lært.
Annonce