Snak

Mere indhold efter annoncen
Hold da kæft Shaw kom flyvende der. Vigtig timing på det mål efter en mindre god periode.

Dorgu bliver en seriespiller hver gang han er i modstanderens felt. Så mange gode situationer han spilder. På resten af banen gør han det jo ret fornuftigt.
Manchester United Brøndby IF
Ha ha kæft et kludemål, men vi tager det.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Det er så fedt at se den i gengivelse, Shaw der bare kommer flyvende, fantastisk at se.

Jeg begræder virkelig at man ikke får Garnacho at se, men okay, man skal jo også komme videre.

Endnu bedre at Shaw opildner Enzo, han kan som regel ikke styre sit temperament.

De Ligt har nogle mangler, men han er virkelig en kriger og det er så fedt.

Dorgu er klart det svageste led, han fylder dog meget man kludrer i alt.

Joao Pedro er tilgengæld en fremragende spiller, minder om Gabriel Jesus i kompaktheden samt teknikken.
Nå lad os så få et Sesko mål, et Cunha mål og et Mount mål samt en Garnacho indskiftning hvor han skal løbe rundt og jagte bolden med en masse olé råb.
Manchester United Brøndby IF
Den kunne i 2025 godt give rødt, det er en to fodstackling.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er tidligt at Bruno begynder at spille “make a wish” fodbold for at få sin 9’er på tavlen. Umuligt han ikke så hvor fri Amad var der.
Manchester United Brøndby IF
Der er mange af Chelsea spillerne der spillede mange minutter i onsdags og de har kun 2 udskiftninger tilbage.

Hvis Amorim ikke fortæller et hold der har så svært ved at score at de skal kværne på så er det sgu kedeligt. Outlier eller ej så er det her chancen for at kickstarte sæsonen og få flere spillere igang med noget selvtillid.
Manchester United Brøndby IF
Sesko står alt for tit og glor på de indlæg, han reagerer aaaalt for sent hver gang. Der troede jeg han var en noget mere snu angriber, Højlund havde samme tendens, men det var nok fordi han så bolden var hos Garnacho at han ikke orkede at lave løbene.
Kaldte den. Han er bare en klovn..
Manchester United Brøndby IF
Er det der virkelig et gult kort?
Annonce