Snak

Mere indhold efter annoncen
Ingenting? Han har da klart skub i ryggen, som jeg ser det.

Vi kommer til at indkassere på en dødbold i denne kamp
Ikke positivt at Bayindir er bedste spiller på banen lige nu. Det skal han da have.

Lange bolde og dødbolde er nok til fuldstændig at mose United.

Edit:
Never mind..
Manchester United Brøndby IF
Puha nu må de altså godt gå op for spillerne at vi er i gang med kampen.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Skrækkeligt forsvarsspil. Ingen opdækning og endnu en fadæse på offsidefælden.
Jeg er ligeglad med hvem der gør det, men der skal hamres igennem Roy Keane-ish nu.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Amorim må være færdig efter denne kamp. Det er jo slet ikke godt nok. Det er tydeligt at spillerne ikke aner, hvad de skal gøre i denne formation.

Spids vinkel af Schade og Bayindir giver så den eneste retur, han ikke må give. Han havde ellers lige et par gode redninger.
Dalot igen?!?! Hvad er det manden laver?!? Lang bold langs sidelinjen og han søger mod midten i stedet for at følge hans mand og bolden.
Vores bedste forsvar tæller altså hverken Dalot, Shaw eller Maguire.

Heaven, Yoro og Maz er længder bedre.
Farvel og tak. Amorim ender med at blive fortid af samme årsager som OGS og EtH. Vores forsvarslinje kan simpelthen ikke stå højt som de vil. Vi har ikke spillerne til det.
Rystende ringe start….samme problemer som altid. Ringe på dødbolde i eget felt, et forsvar der kamp efter kamp begår dumme fejl, en midtbane der ikke fungerer/eksisterer, og en offensiv der ikke kan score….beklager hvis jeg ingen fremskridt ser
Annonce