Redigeretlør 17. jan 21:49
Geddar - Er enig med Fynbo i forhold til at der gøres forskel på adfærd. Jeg synes Bryans adfærd har været tilsvarende i en længere periode, hvor pauser også havde været på sin plads. Udover pauser, så vil det også være dejligt, hvis der eksisterede en ignorer knap udfra de enkelte bruger. Dog vil jeg også give dig ros for at forsøge at sikre en god tone.
Tilbage til kampen.
Jeg synes det er ærgerligt, at dagens kamp skal gå hen til en diskussion omkring trænere. Amorim er fyret, uanset folks holdninger hertil, så det er bare at komme videre. Carrick fik sat holdet rigtig godt op til kampen, men det er bare en kamp så det er alt for tidligt at tale permanent ansættelse.
I stedet synes jeg at vi skal nyde at der i dag kom en intensitet, fight og vilje fra alle spillere, som er mange år siden vi har set. Det mindende om noget fra Fergie tiden. Kampen kunne ligeså godt havde blevet til endnu større sejr. Desuden fik vi se den gode “gamle” Mainoo tilbage. Bruno var langt bedre længere fremme i banen. Mbeumo og Dorgu fik en kamp, hvor de kan løbe i bagrummet som de er bedst til.
Jeg tror at kampen mod Arsenal kommer til at minde meget om det vi så i dag, mens en kamp mod f.eks. Fulham, formentlig kan blive et andet setup med flere boldstærke spillere. F.eks. kan man godt forestille sig at Heaven, Cunha og Sesko er i spil til en startopstilling, når man ikke er underdog i stedet for mindre pasningstærke spillere som Maguire, Dorgu og Diallo.